Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Gartraukio tipas

Gartraukio plotis

Energijos klasė

Apšvietimo efektyvumo klasė

Srauto dinaminio efektyvumo klasė

Riebalų filtravimo našumo klasė

Gartraukio triukšmo lygis (maksimalus)

Ortakio skersmuo

Gartraukia galia (maksimali)

Spalva

Kaina

Geriausi pasiūlymai

Garų rinktuvai (gartraukiai) | Buitinė technika

Prekių 1-24448
24 48 96

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kaip išsirinkti | Garų rinktuvai (gartraukiai)

Yra išskiriamos dvi gartraukių rūšys: ištraukiantys ir įsiubiantys.
Ištraukiantis (kamininis) yra populiariausia gartraukių rūšis. Toks įrenginys yra sujungtas su ventiliacine sistema ir per ją į lauką išstumia surinktus garus, kvapus, karštį bei riebalus. Eksploatavimas yra pigus, tačiau gartraukio montavimo vieta tiesiogiai susijusi su patalpoje esančia ventiliacijos anga.
Įsiurbiantis gartraukis orą išvalo filtrais su aktyviąja anglimi ir grąžina atgal į virtuvę, tad oras nėra išstumiamas lauk. Filtrai dažniausiai parduodami atskirai ir juos reikia keisti. Didžiausias privalumas tas, kad tokį gartraukį galima montuoti nepriklausomai nuo vėdinimo angos. Šios rūšies įrenginiai yra mažiau efektyvūs nei ištraukiantys, be to, anglies filtras nesugeria cigarečių dūmų.
Pagal tvirtinimo būdą išskiriami 6 skirtingų kategorijų gartraukiai:
– Kabinami po spintele. Pagrindinė jų ypatybė – maži gabaritai, todėl jie puikiai tinka mažesnėms virtuvėms.
– Paslepiami, dar vadinami gartraukiais-spintelėmis. Jie yra mažų gabaritų, gali būti paslėpti iš dalies, arba visiškai, kuomet variklis ar ventiliacijos anga yra paslėpta spintelėje.
– Gartraukiai – salos. Šio tipo įrenginiai montuojami prie lubų ir yra vadinamojoje saloje kartu su šildymo plokšte. Šie gartraukiai atrodo labai gražiai, yra labai galingi, tačiau gana brangūs.
– Kamininiai gartraukiai montuojami prie sienos. Jie turi specialų kaminą su ventiliacijos anga ir paslėptu varikliu. Tai labiausiai paplitę gartraukiai Lietuvoje.
– Kertiniai. Jie montuojami virtuvės kampe ir puikiai tinka mažose virtuvėse.
– Universalūs. Jie tinka įvairiose virtuvėse. Juos galima montuoti ir po spintele, ir atskirai.
Didžiausią dėmesį reikia atkreipti į gartraukio galingumą (trauką), kuris nurodo, kiek kvapų gartraukis gali sugerti per vieną valandą ir yra matuojamas kubiniais metrais per valandą. Reikiamas galingumas tiesiogiai priklauso nuo virtuvės dydžio.
Gartraukiai turi filtrus, kurie valo orą. Filtrai gali būti aliumininiai, akriliniai ir plieniniai. Svarbi sąlyga – jie turi sugerti riebalus. Daugelis gartraukių turi anglies filtrus, kurie sugeria nemalonius kvapus. Geriausia rinktis tokį įrenginį, kuris turi tiek anglies, tiek riebalus sugeriančius filtrus.
Žinomiausi gamintojai: Elica, Jetair, Electrolux, AEG.