Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Kaina

Geriausi pasiūlymai

Lygintuvai (laidynės) | Buitinė technika

Prekių 1-2479
24 48 96

1 2 3 4

1 2 3 4

Kaip išsirinkti | Lygintuvai (laidynės)

Lygintuvus (laidynes) galima skirstyti į tris grupes: sauso lyginimo, garinius ir kelioninius.
Sauso lyginimo lygintuvai yra patys paprasčiausi ir pigiausi. Šiai grupei priklausantys įrenginiai neturi daug techninių galimybių ir tarnauja ne itin ilgai. Tokį verta įsigyti tuomet, jei lyginama retai ir mažai.
Gariniai lygintuvai – populiariausi. Jie ant drabužio gali purkšti garus, kurių dėka susilamdęs ar kieto audinio drabužis išlyginamas greičiau.
Kelioniniai lygintuvai yra kompaktiški ir lengvi, tad jie idealiai tinka kelionėje. Toks prietaisas gali būti tiek sauso lyginimo, tiek garinis.
Svarbiausia lygintuvo dalis yra padas. Būtent pado danga didžiąja dalimi nulemia lyginimo kokybę ir efektyvumą. Dangos gaminamos iš įvairių medžiagų; jas galima sugrupuoti į šias grupes: aliuminio, nerūdijančio plieno, įvairių lydinių ir keramikos.
Lygintuvas su padu iš aliuminio greitai įkaista ir atvėsta, yra lengvas. Minusas – jis ne itin atsparus įbrėžimams. Šios rūšies padas būdingas pigesniems įrenginiams.
Nerūdijančio plieno padas yra sunkesnis, tad gerai spaudžia audinį. Lygintuvai su tokiu padu atsparesni įbrėžimams, pakankamai lengvai slysta paviršiumi. Minusai – ilgiau kaista ir vėsta, gali prilipti prie kai kurių medžiagų, o nuo didesnio svorio gali pavargti ranka. Rekomenduojamas lygintuvo svoris neturėtų viršyti 1,5 kg. Šios rūšies padas būdingas pigesniems ir vidutinės klasės įrenginiams.
Iš įvairių lydinių pagaminto pado danga tvirta, ją sunku subraižyti, lengvai slysta per audinį, apsaugo nuo medžiagos prilipimo ir yra lengvai valoma. Tokia danga būdinga vidutinės ir aukštos klasės įrenginiams.
Keramika padengtas padas yra tvirčiausias ir brangiausias. Lengvai slysta per medžiagą, puikiai saugo nuo pridegimo. Minusas – keramika lengvai dūžta. Šios rūšies padas būdingas aukščiausios klasės įrenginiams.
Garai palengvina susiglamžiusių ar perdžiūvusių rūbų lyginimą. Garo srautas nusako, kiek gramų vandens per minutę (g/min.) išgarina lygintuvas pro tam skirtas skylutes, kitais žodžiais – kaip stipriai drėkinamas audinys. Standartinis garo srautas yra apie 40 g/min. Dalis lygintuvų turi funkciją, leidžiančią išleisti momentinį garą, kurio koncentracija gali siekti net 170 g/min. Ši funkcija labai padeda lyginant kietesnius ar ypač suglamžytus audinius.
Dažniausiai lygintuvų galingumas svyruoja 1600-2500 W ribose. Išimtis – kelioniniai lygintuvai, kurių galia yra mažesnė. Kuo didesnė galia, tuo greičiau jis įkaista. Patogu, kai lygintuvas turi daugiau reguliuojamų galingumo pozicijų – taip daug paprasčiau lyginti įvairaus tipo audinius. Rekomenduojama pradėti lyginti žemą temperatūrą mėgstančius audinius (pvz., šilkas ar sintetika), ir užbaigti didesnio karščio reikalaujančiais audiniais (pvz., medvilne ar linu).
Žinomiausi gamintojai – Philips, Tefal, Rowenta, Braun, Bosch, Bomann.