Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Kaip išsirinkti vasarines padangas

 

Išsirinkti vasarines padangas nėra sudėtinga. Šį išsirinkimą palengvino naujas žymėjimas, kurį Europos Sąjunga įvedė nuo 2012 m. liepos 1 dienos pagamintoms ir Europos Sąjungoje nuo 2012 m. lapkričio mėn. parduodamos padangoms. Ant padangų yra paveiksliukas, kuris apie padangas pasako tris svarbius faktus:

 • nuo padangų priklausantį degalų naudojimo efektyvumą (tai iš esmės yra padangų pasipriešinimas riedėjimui);
 • padangų sukibimą su šlapia kelio danga;
 • padangų skleidžiamą triukšmą.


Nuo padangų priklausantis kuro naudojimo efektyvumas
. „A“ reiškia aukščiausią efektyvumą, o „G“ – mažiausią. Kaip šis skirtumas atrodo finansiškai? „A“ kuro suvartojimo efektyvumą turinčios padangos sunaudos 9% mažiau kuro, nei turinčios „G“.

 

Pavyzdžiui, jei jūsų automobilis 100 km sudegina 8 l kuro, o per metus nuvažiuojate 20 000 km, iš kurių 10 000 km – mieste ir 10 000 km – užmiestyje, tuomet važiuodami „A“ padangomis Jūs sutaupysite 120 litrų kuro, palyginus su „G“ efektyvumą turinčiomis padangomis.

 

Štai kaip atrodo skirtumas tarp „A“ ir kitomis raidėmis žymimo kuro naudojimo efektyvumo („D“ kategorija lengvųjų automobilių padangoms netaikoma).


Padangų sukibimas su šlapia kelio danga
. Susidarius avarinei situacijai svarbūs net keli metrai. Stabdymo kelio skirtumas tarp „A“ ir „G“ klasių gali siekti net iki 30 %. Lengvuoju automobiliu važiuojant 80 km/h greičiu ir staigiai stabdant, „A“ klasės padangų stabdymo kelias bus 18 metrų trumpesnis nei „G“ klasės padangų*. 

 


Padangų skleidžiamas triukšmas
. Naujajame žymėjime triukšmo stiprumas suskirstytas į 3 grupes, kurios paveikslėlyje žymimos juodomis bangelėmis. Bangelės atitinka Europos Sąjungos nustatytus triukšmo lygius, kurie bus įvesti iki 2016 m.:

 •  1 pajuodinta bangelė – 3 dB mažiau nei griežčiausias lygis, kuris bus įvestas iki 2016 metų.
 •  2 pajuodintos bangelės – atitinka būsimą lygį, kuris bus įvestas iki 2016 metų.
 • 3 pajuodintos bangelės – atitinka esamą lygį, kuris nuo 2016 metų bus nebetinkamas. 

 

Decibelų lygis matuojamas naudojant logaritminę skalę. Tai reiškia, kad vos kelių decibelų skirtumas lemia gerokai didesnį padangų skleidžiamą triukšmo lygį. Iš esmės vienos bangelės skirtumas reiškia, kad padangos kelia dvigubai didesnį triukšmą.

 


Be šių 3 dalykų taip pat labai rekomenduojama atkreipti dėmesį ir į padangos greičio indeksą, kuris aprašytas straipsnyje „Kaip išsirinkti žiemines padangas“.

 

*Etiketėje nurodytos vertės pateikiamos tik kaip pavyzdys. Vertinimo rezultatai gali skirtis priklausomai nuo konkretaus padangų protektoriaus rašto.

 

Užduok klausimą: