Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Kaip išsirinkti drėgmės surinkėją

 

 

Kondensatas susidaro jau prie +9,5 ºC ir 50 proc.  santykinės oro drėgmės ir kaupiasi ant sienų, baldų, stiklinių konstrukcijų, langų. Tad jei patalpoje drėgmė didesnė nei 50 proc., oro sausintuvas jums bus naudingas. Tačiau jei drėgmė mažesnė nei 35 proc., o langai vis tiek rasoja, reikėtų pagalvoti apie geresnę ventiliaciją – oro sausintuvas gali ir nepadėti.

 

Kiek vandens sugeba surinkti per parą. Tai yra pagrindinis oro sausintuvo parametras ir būtent pagal jį rekomenduojama rinktis modelį. Vandens surinkimas labai priklauso nuo santykinės drėgmės patalpoje. Jei ji mažesnė – pakaks ir mažesnio oro sausintuvo, o jei oro drėgmė didelė, tuomet rekomenduojama rinktis rimtesnį įrenginį. Apytikslė ploto, santykinės drėgmės ir vandens surinkimo galimybių lentelė pateikta žemiau. Duomenys nurodyti darant prielaidą, kad lubų aukštis yra apie 2,5 m.

 

Plotas, m2

Santykinė oro drėgmė ~80%

Litrai per parą

40

18

 70

 23

 90

 28

 120

 35

 

Kuo didesnis drėgmės surinkimo pajėgumas, tuo greičiau įrenginio pagalba patalpoje bus pasiektas norimas drėgmės lygis. Plotas skaičiuojamas visai susisiekiančiai erdvei – jei paliksite atidarytą langą ar duris, kambarys norimo drėgmės lygio gali ir nepasiekti.


Praleidžiamo oro srautas. Kuo didesnis įrenginys, tuo daugiau oro jis nusausins per tą patį laiką. Tačiau šis parametras nėra toks svarbus, kaip vandens surinkimas per parą. Kad ir koks praleidžiamo oro srautas bebūtų, įrenginys vis tiek nesugebės surinkti daugiau vandens per parą, nei nurodyta.


Panašiai ir su galingumu. Kad ir koks galingas variklis bebūtų, įrenginys negalės surinkti daugiau drėgmės nei nurodyta. Tad iš esmės galima rekomenduoti rinktis kuo mažesnį galingumą – sutaupysite elektros energijos sąskaita.


Vandens rinkimo būdas:

 •  Į talpą. Prisipildęs indas greičiausiai automatiškai išjungs oro sausintuvą, tad tokį modelį reikės prižiūrėti ir prisipildžiusią talpą išpilti. Šiuo atveju svarbus indo tūris – kuo daugiau vandens tilps, tuo rečiau teks tuo rūpintis.
 •  Nutekėjimas. Jei yra galimybė oro sausintuvą prijungti prie vandens žarnos ir ją nutiesti iki lauko, kriauklės ar nuotėkų – tai didelis privalumas. Tuomet įrenginį galėsite ilgam palikti be priežiūros.

Taip pat reikia įvertinti šiuos parametrus:

 •  Filtrai. Oro sausintuvai taip pat gali turėti papildomus filtrus – anglies (naikinantį kvapus) ar antibakterinį (naikinantį bakterijas).
 •  Darbinė temperatūra. Brangesni modeliai gali dirbti ir esant žemesnei aplinkos temperatūrai.
 •  Triukšmas. Jis dažniausiai būna apie 40 dB; tai kiek garsiau nei vidutinis šaldytuvo keliamas triukšmas ir kiek tyliau nei vidutinis indaplovės veikimo garsas.
 •  Papildomos funkcijos. Drėgmės surinkėjai gali turėti įvairius veikimo nustatymus – vieni gali automatiškai išsijungti prisipildžius vandens bakeliui, kiti išsijungia, kuomet patalpos drėgmės lygis pasidaro reikiamas ir automatiškai įsijungia jam padidėjus, dar kiti turi automatinį išsijungimo laikmatį. Tačiau tikrai efektyvus yra įrenginys su automatine drėgmės palaikymo funkcija. Jis turi įmontuota higrometrą, kurio pagalba gali pastoviai matuoti patalpos drėgmės lygį ir automatiškai įsijungti bei išsijungti priklausomai nuo poreikio.


Verta žinoti:

 •   Būtina išlaikyti minimalų atstumą nuo sienų, rekomenduojama nuo 0,2 iki 0,5 m.
 •   Oro sausintuvas efektyviausiai veikia pastatytas toliau nuo kliūčių.
 •   Sausintuvo nerekomenduojama statyti arti šilumos šaltinių.

Užduok klausimą:

Produktai: