Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Ką verta žinoti apie pusiau automatinius kavos virimo aparatus


  
Šiame straipsnyje apžvelgiami pusiau automatiniai kavos aparatai.

 

Prieš renkantis kavos aparatą reikia žinoti vieną dalyką – kava iš šviežiai maltų pupelių skanesnė nei iš pirktos maltos kavos, nes malta kava gana greitai praranda skonį ir aromatą. Jei malti pupelių nesiruošiate, o leisti pinigus brangiau kainuojančiam automatiškai pupeles malančiam aparatui nenorite, tuomet rinkitės pigesnį įrenginį – kavos skonio skirtumo greičiausiai nepajusite. Sumaltos kavos aromatų pasirinkimas nėra toks platus ir aparatas vargu ar sugebės ką pakeisti.

 

Espresso pusiau automatiniai kavos virimo aparatai. Šie įrenginiai nedideli ir komplekte dažniausiai turi pieno putoms skirtą kapučinatorių. Tikrosios espresso paruošimui reikia tinkamo spaudimo ir ne per aukštos vandens temperatūros. Slėgis turi siekti bent 9 bar., o rekomenduojama vandens temperatūra gali svyruoti 88-92°C tarpe. Procesui naudojama ruošimo rankenėlė, į kurią dedama malta kava arba kavos tabletė. Jei kavą ruošiama vienam žmogui, į rankenėlę dedama 7 g kavos ir ji tvirtinama prie aparato. Slėgio pagalba vanduo teka per kavą ir apytiksliai per 30 sekundžių „išspaudžiama“ espresso kavos porcija.

 

Pusiau automatiniai kavos aparatai turi garo arba pompos konstrukciją. Gariniai yra pigesni ir juose pagaminta kava nedaug skiriasi nuo paruoštos su filtru, nes neužtenka spaudimo. Pompos konstrukcijoje dažniausiai būna 15 bar. slėgis ir to pilnai pakanka.

 

Pusiau automatiniai aparatai naudojami ir baruose, kur barmenas pats pripildo kavos ruošimo rankenėlę. Ir tai ne veltui. Visiškai automatinė mašina pati sumala pupeles bei supresuoja kavą, o automatika gali neįtikti vartotojo skoniui. Kadangi espresso kavos kokybė labai priklauso nuo sumaltos kavos šviežumo ir rupumo – rekomenduojama pupeles malti pačiam arba naudoti ypač automatizuotą aparatą, kuriame galima labai detaliai nustatyti rupumo lygį. Pusiau automatiniai įrenginiai gali turėti kapučinatorių, puodelių pašildymo funkciją, automatinį išsijungimą bei vandens filtrą, kurių naudą aptariama straipsnyje apie automatinius kavos aparatus.


Taip pat skaitykite:

 


Užduok klausimą:

Produktai: