Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Kaip išsirinkti laidynę. Apie padą ir garo srautą

 


Buičiai naudojamus lygintuvus (laidynes) galima skirstyti į tris grupes: sauso lyginimo, garinius ir kelioninius. 

 • Sauso lyginimo lygintuvai yra patys paprasčiausi ir pigiausi. Šiai grupei priklausantys įrenginiai neturi daug techninių galimybių ir gana greit susidėvi. Tokį verta įsigyti tuomet, jei lyginama tikrai mažai.

 • Garinis lygintuvas ant drabužio gali purkšti garus, kurių dėka susilamdęs ar kieto audinio drabužis išlyginamas greičiau. Tai populiariausia lygintuvų grupė.

 • Kelioniniai lygintuvai yra gana siaura grupė. Išskirtinė jų savybė – kompaktiškumas ir lengvumas, tad jie idealiai tinka kelionėje. Kelioninis lygintuvas gali būti tiek sauso lyginimo, tiek garinis.

Svarbiausia lygintuvo dalis yra padas. Būtent pado danga didžiąja dalimi nulemia lyginimo kokybę ir efektyvumą – į jį reikia atkreipti didžiausią dėmesį. Dangos gaminamos iš įvairių medžiagų, plačiąja prasme jas galima sugrupuoti į šias grupes: aliuminio, nerūdijančio plieno, įvairių lydinių ir keramikos.  

 • Lygintuvas su padu iš aliuminio greitai įkaista ir atvėsta, yra lengvas. Minusas – saga ar užtrauktukas gali lengvai subraižyti padą, o tai reiškia, kad jis sunkiai slys ir lygins ne be taip efektyviai. Šios rūšies padas būdingas pigesniems įrenginiams.

 • Nerūdijančio plieno padas yra sunkesnis, tad gerai spaudžia audinį. Lygintuvai su tokiu padu atsparesni įbrėžimams, pakankamai lengvai slysta paviršiumi. Minusai – ilgiau kaista ir vėsta, gali prilipti prie kai kurių medžiagų, o nuo didesnio svorio gali pavargti ranka. Rekomenduojamas lygintuvo svoris neturėtų viršyti 1,5 kg. Šios rūšies padas būdingas pigesniems ir vidutinės klasės įrenginiams.

 • Lydiniai dažniausiai susideda iš keramikos ir chromo, titano, paladžio ar kitų metalų. Žinomi gamintojai stengiasi pristatyti savo unikalius lydinius ir tiesą pasakius – visi jie geri. Šios rūšies pado danga tvirta, ją sunku subraižyti, lengvai slysta per audinį, apsaugo nuo medžiagos prilipimo ir yra lengvai valoma. Tokia danga būdinga vidutinės ir aukštos klasės įrenginiams.

 • Keramika padengtas padas yra tvirčiausias ir brangiausias. Lengvai slysta per medžiagą, puikiai saugo nuo pridegimo. Minusas – keramika lengvai dūžta. Šios rūšies padas būdingas aukščiausios klasės įrenginiams

Garo srautas. Garai palengvina susiglamžiusių ar perdžiūvusių rūbų lyginimą. Garo srautas nusako, kiek gramų vandens per minutę (g/min.) išgarina lygintuvas pro tam skirtas skylutes, kitais žodžiais – kaip stipriai drėkinamas audinys. Standartinis garo srautas yra apie 40 g/min. Dalis lygintuvų turi funkciją, leidžiančią išleisti momentinį garą, kurio koncentracija gali siekti net 170 g/min. Ši funkcija labai padeda lyginant kietesnius ar ypač suglamžytus audinius.

Garas susiformuoja tik gerai įkaitusiame lygintuve. Kuo lygintuvas galingesnis, tuo greičiau išeina garas. Jei bus lyginama su nepakankamai įkaitusiu įrenginiu, garai nesusidarys ir per jiems skirtas skylutes tekės vanduo. Verta pasidomėti, ar lygintuvas turi vandens lašėjimą stabdančią apsaugą.
 
Atkreipkite dėmesį į garams skirtų skylučių skaičių bei išdėstymą. Kuo daugiau skylučių ir kuo plačiau po lygintuvo padą jos pasiskirsčiusios, tuo efektyviau bus drėkinamas audinys.

Kalbant apie garą, atkreipkite dėmesį į 4 dalykus: garo intensyvumo reguliavimą, papildomo garo purškimą, apsaugą nuo lašėjimo ir garo išjungimą.


Taip pat skaitykite:


Užduok klausimą:

Produktai: