Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Ką dar verta žinoti perkant šaldytuvą

 


Kamera viršuje ar apačioje? Šaldytuvai su kamera viršuje yra efektyvesni už šaldytuvus su kamera apačioje elektros energijos sąnaudų atžvilgiu. Dviejų durų šaldytuvai yra mažiausiai efektyvūs ir sunaudoja nuo 7 iki 13% daugiau elektros energijos, nei šaldytuvai su viršuje esančia šaldymo kamera.

Du termostatai. Šaldytuvai su šaldikliais turi vieną arba du temperatūros lygį reguliuojančius termostatus. Du termostatai reiškia, kad išjungus šaldytuvą, šaldiklis gali veikti toliau ir atvirkščiai. Žinoma, du termostatai sunaudoja daugiau elektros energijos nei vienas. Kita vertus, su vienu termostatu negalima išjungti tik šaldytuvo ar tik kameros.

Klimato klasė. Kiekvienas šaldytuvas turi „klimato klasę“ – žymėjimą, kuris nurodo, kokioje aplinkos (kambario) temperatūroje šaldytuvas veikia efektyviausiai. Klasės yra žymimos SN, N, ST ir T raidėmis:

- „SN“ žymėjimas reiškia, kad aplinkos temperatūra turėtų būti 10–32 °C.

- „N“ raide pažymėti šaldytuvai turėtų stovėti patalpoje, kurioje temperatūra 16–32 °C.

- „ST“ efektyviausiai veikia esant 18–38 °C temperatūrai.

- „T“ – esant 18°–43 °C temperatūrai.

 

Triukšmo lygis. Šaldytuvuose jis svyruoja maždaug 10 decibelų diapazone, nuo 35 dB iki 45 dB. Vidutiniu šaldytuvo triukšmo lygiu galima laikyti 40 dB; tai prilyginama garso lygiui tyliame kambaryje ar šnabždesiui. Žinoma, tai labai subjektyvus apibūdinimas. Pasaulio Sveikatos Organizacijos rekomenduojamas triukšmo lygis žmogui miegant yra 30 dB, o leidžiamas triukšmo lygis gyvenamųjų kambarių miegamuosiuose kambariuose:

- Dienos metu (6–18 val.) – iki 45 dB.

- Vakaro metu (18–22 val.) – iki 40 dB.

- Nakties metu (22–6 val.) – iki 35 dB.

 

Nulinė zona. Tai specialus skyrius šaldytuve, skirtas šviežiam maistui. Jame palaikoma kitokia temperatūra, nei visame šaldytuve, kad švieži produktai neprarastų maistingųjų medžiagų.

Valdymas elektroninis arba mechaninis. Mechaninis valdymas reiškia, kad norima šaldytuvo temperatūra nustatoma rankenėlių ar kitą temperatūros reguliavimo svirčių pagalba. Elektroninio valdymo dėka tereikia paspausti mygtuką ar lietimui jautrų ekranėlį.

Atitirpinimas – automatinis arba mechaninis:

- Automatinis atitirpinimas. Šaldytuvai su tokia funkcija automatiškai atitirpina prie sienelių prišalusį ledą bei ant produktų susidariusį šerkšną, o vanduo nubėga į jam skirtas talpas. Automatiškai atšildantys šaldytuvai gali sunaudoti iki 40% daugiau elektros energijos nei atšildomi mechaniniu būdu.

- Mechaninis atitirpinimas Šiuo atveju šaldytuvas atitirpinamas jį išjungiant. 

No Frost. Tai nėra automatinis atitirpinimas, kaip mano dalis vartotojų. Tai sistema, kurios dėka šaldytuvą atitirpinti reikia kur kas rečiau. „No Frost“ esmė ta, kad iš šaldyti skirto oro yra pašalinama drėgmė ir dėl to šerkšnas ant produktų beveik nesusidaro. Žinoma, ilgainiui jis vis tiek užsideda, bet tai užtrunka kur kas ilgiau nei šaldytuvuose be „No Frost“ technologijos. 

„No Frost“ sistema turi ir trūkumų. Pagrindinis – produktų sausinimas. Dėl šios sistemos produktai greičiau netenka drėgmės. Tad renkantis šaldytuvą su „No Frost“ sistema, produktus reikia laikyti uždaruose induose, o šaldyti – sandariai suvyniotus į polietileninius maišiukus. Ši sistema taip pat reikalauja ir didesnių elektros energijos sąnaudų.

Lentynos – reguliuojami aukščiai. Kartais galima reguliuoti visų lentynų aukštį, o kartais – tik 2, 1, ar visai neturėti reguliavimo galimybės.

Šaldymo geba. Ji nusako, kiek produktų galima užšaldyti vienu metu per valandą ar parą. Jei į kamerą įdėsite 5 kg mėsos, vieni šaldytuvai tokį kiekį šaldys 10 h, o kitiems gali prireikti ir visos paros. Tad jei norite, jog užšaldomas maistas prarastų kuo mažiau naudingųjų medžiagų ir būtų užšaldytas greičiau – rinkitės šaldytuvą, kurio šaldymo geba didesnė. 

Filtrai. Šaldytuve įrengti filtrai dažniausiai yra dviejų rūšių – antibakteriniai ir vandens. 

- Patartina rinktis šaldytuvą, turintį antibakterinį filtrą. Toks filtras veiks sidabro jonų pagrindu ir šaldytuve esančius produktus apsaugos nuo bakterijų, užkirs kelią blogam kvapui bei pelėsio susidarymui. 

- Vandens filtras. Produktų vėsinimui naudojamas šaltas oras, kuriame yra vandens. Vandens filtras pasirūpina, kad jis būtų kuo švaresnis.

Saugus laikas dingus elektros srovei. Šis dydis nusako, kiek laiko šaldytuvas sugebės palaikyti šaltį, dingus elektros energijai. Kuo šis rodiklis didesnis, tuo geriau. 

 

Taip pat skaitykite:

Užduok klausimą:

Produktai: