Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Kaip išsirinkti šaldiklį

 

Šaldikliai būna dviejų rūšių: šaldymo dėžė ir šaldiklis su stalčiais. Lentelėje pateiktas abiejų rūšių palyginimas pagal įvairias savybes:Apie svarbiausius dalykus – plačiau: 

 • Talpa. Kaip ir šaldytuvas, užpildytas šaldiklis naudoja mažiau elektros energijos nei pustuštis, tad per didelio šaldiklio finansiniu požiūriu pirkti neapsimoka. Standartiškai yra 4 šaldiklių dydžiai: kompaktiški (140 l), maži (170–250 l), vidutiniai (340–500 l) ir dideli (didesni nei 500 l). Kaip pasirinkti tinkamą? Tai visiškai priklauso nuo šeimos maitinimosi įpročių. Jei mėgstate šaldyti uogas, surinktus grybus, pagautą žuvį ar tiesiog valgote daugiau daržovių – rekomenduotina didesnė šaldiklio talpa. Prioritetą teikiate šviežiam maistui – užteks ir mažiau vietos. Šaldiklių gamintojai vienam žmogui rekomenduoja skirti 42,5 litrų vietos, laikant, kad 1 litras lygus 0,56 kg maisto. Populiariausia šaldiklių talpa šiuo metu yra 200–340 litrų. Taip pat reikia įvertinti, kad šaldiklio su stalčiais reali talpa bus apie 15% mažesnė, nes dalį vietos užims stalčiai.

 • Elektros sąnaudos. Mažiausiai elektros energijos naudoja šaldikliai su A+++ reitingu, taikomu nuo 2011 metų birželio 20 d. Šaldymo dėžė naudoja mažiau elektros nei šaldiklis su stalčiais, o rankinis atšildymas naudoja iki 40% energijos mažiau nei automatinis. Daugiau informacijos apie tai, kaip taupyti elektrą, skaitykite straipsnyje 8 patarimai, kaip sumažinti elektros išlaidas šaldytuvui – kai kurie iš jų tinka ir šaldikliui.

 • Vieta. Trys dalykai, kuriuos reikia žinoti renkantis šaldiklio pastatymo vietą:
  1. Jie burzgia.
  2. Nerekomenduojama šaldiklį laikyti šiltoje patalpoje ar ten, kur patenka tiesioginiai saulės spinduliai.
  3. Šaldymo dėžė paprastai užima daugiau grindų ploto ir yra žemesnė, o šaldiklis su stalčiais yra siauresnis bei aukštesnis.

 • Rankinis ar automatinis atšildymas. Rankinis atšildymas užtrunka ilgiau, o automatinis – labiau sausina maistą. Rankinis – priverčia palaikyti tvarką šaldiklyje, o automatinis – atšildo būtent tada, kai to reikia. Šaldiklis su rankiniu atšildymu yra pigesnis, o automatinis – išnaudoja daugiau elektros energijos. Abu būdai turi privalumų ir trūkumų.


Yra ir papildomų savybių, kurios gali nulemti šaldiklio pasirinkimą: gamina ledo gabaliukus; turi greito užšaldymo galimybę; praneša apie netinkamą temperatūros lygį; turi rakinamas duris; turi apšvietimą ir kt.

Taip pat skaitykite:


Užduok klausimą:

Produktai: