Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Kaip išsirinkti vyno šaldytuvąJei nusprendėte įsigyti vyno šaldytuvą, tuomet atkreipkite dėmesį į šias savybes:

 

Dydis. Vidutiniame šaldytuve telpa apie 32 vyno buteliai, o šaldytuvų talpa svyruoja nuo 12 iki daugiau nei 470 butelių. Verta įsigyti didesnės talpos įrenginį, nes laikui bėgant vyno kolekcionavimas dažnai suintensyvėja.

 

Temperatūrų zonos. Vienos, dviejų, trijų ir daugiau temperatūros zonų šaldytuvas. Vyną rekomenduojama laikyti pastovioje temperatūroje vieno laipsnio svyravimo diapazone. Tuo tarpu gėrimo temperatūra jau gali skirtis – nuo 6 laipsnių (šampanui) iki 18 laipsnių (sodriam raudonam vynui), priklausomai nuo vyno rūšies.
 

Vienos temperatūros zonos šaldytuvai geriausiai tinka vyno sandėliavimui ilgą laikotarpį. Jei nusprendėte rinktis dviejų zonų šaldytuvą, tuomet reikia atkreipti dėmesį į jų dydį. Jei baltą vyną geriate dažnai, o kartais – didelėje kompanijoje, tuomet rinkitės šaldytuvą su dviem vienodos talpos zonomis. Tačiau jei vynas bus vartojamas mažesniais kiekiais, tuomet rekomenduotina rinktis šaldytuvą su viena didele zona vyno sandėliavimui ir mažesne – pateikimui.
 

Jei mėgstate tiek baltą, tiek raudoną, tiek putojantį vyną, tuomet verta pagalvoti apie tris ar daugiau temperatūrų zonas turintį šaldytuvą. Tokiu būdų visuomet po ranka turėsite vartojimui paruoštus visų rūšių vynus, nes kiekviena rūšis turi skirtingą rekomenduojamą gėrimo laikymo temperatūrą.

 

Lentynos. Standartinės, ištraukiamos, reguliuojamos. Prieš apsisprendžiant dėl lentynų, svarbu įvertinti kelis aspektus: 

  • Norimo butelio pasirinkimas. Patogu, kai yra galimybė išsitraukti visą lentyną ir tuomet išsirinkti norimą vyną, o ne kiekvieną butelį traukti atskirai.
  • Stumdomos lentynos. Lentynos gali būti su bėgeliais ir be jų. Jei lentynos su bėgeliais, jas ištraukti pakankamai lengva. Tuo tarpu išstumti pilnai vynu užpildytą lentyną be bėgelių gali būti gana sunku.
  • Vyno butelių dydžiai. Jei visuomet perkate ir dovanų gaunate tik vieno išmatavimo butelius, tuomet tiks šaldytuvas su standartiniais lentynų dydžiais. Tačiau jei buteliai įvairių dydžių, naudinga turėti reguliuojamas lentynas.

  Beje, ilgesnis atidaryto šaldytuvo laikymas kenkia vynui, todėl reikia vengti varstyti jo duris be reikalo.

   

  Durys. Dauguma vyno šaldytuvų turi stiklines duris. Tai gražu ir patogu, kadangi matosi visa kolekcija. Kita vertus, stiklas praleidžia saulės spindulius ir jei vyno šaldytuvas stovės patalpoje, į kurią patenka tiesioginiai saulės spinduliai, tai gali kenkti vynui. Privalumas – dvigubas ir nuo UV spindulių apsaugotas stiklas.

   

  Vibracija. Vibracija vynui kenkia mažiau nei saulė ar šiluma, tačiau vis tiek daro neigiamą įtaką. Vyno, kaip ir automobiliniai šaldytuvai, yra termoelektriniai arba kompresoriniai. Mažesnė vibracija pastebima termoelektriniuose šaldytuvuose, kadangi jie nenaudoja kompresoriaus. Bet reikia prisimint, kad šio tipo šaldytuvai negali atvėsinti daugiau nei 20 °C, lyginant su aplinkos temperatūra. Tad jei patalpoje bus karšta, termoelektrinį šaldytuvą teks pamiršti ir rinktis kompresorinį. Tokiu atveju pasidomėkite vibraciją mažinančiomis funkcijomis, pavyzdžiui, guminiais apvadais kompresoriuje ar izoliuotomis lentynomis.

   

  Papildomos savybės. Papildomi klausimai, kuriuos naudinga išsiaiškinti: 

   • Drėgnumas – ar jis reguliuojamas ir kaip pateikiama informacija.
   • Energijos suvartojimas – kiek kainuos per metus.
   • Apsauginis užraktas – ar ne per lengvai įveikiamas vaikų.
   • Apšvietimas – ar jis skleidžia šilumą.
   • Ar įrengtas skaitmeninis temperatūros reguliavimas.

  Vyno šaldytuvo laikymo vieta. Dvi pagrindinės vyno šaldytuvo laikymo taisyklės – jaam kenkia tiesioginiai saulės spinduliai ir šalia esantys šilumą skleidžiantys įrenginiai. Taip pat nepristumkite šaldytuvo per arti sienos, nes jam reikalinga ventiliacija.

  Taip pat skaitykite:


  Užduok klausimą:

  Produktai: