Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Kas yra šaldytuvo klasė?Jei perkant šaldytuvą norite sutaupyti, verta pasidomėti šaldytuvo elektros energijos suvartojimu per metus. Tai nėra svarbiausias šaldytuvo pasirinkimo aspektas, tiesiog nuo energijos efektyvumo klasės priklausys, ar už šaldytuvo per metus sunaudotą elektros energiją mokėsite 100 ar 300 litų. Žinoma, elektros sunaudojimui įtakos turi ir kiti veiksniai – šaldytuvo vieta, durų darinėjimo dažnumas, jo pripildymo lygis ir pan. Tik visi šie dalykai priklausys vien nuo jūsų ir plačiau apie tai galite sužinoti perskaitę ankstesnį straipsnį. O žemiau esanti informacija jums pravers, kai ant šaldytuvo pamatysite tokią etiketę:Gamykloje nustatytas šaldytuvo elektros suvartojimas yra žymimas raidėmis nuo A iki G. 2003 metais atsirado dar du žymėjimai – „A+“ ir „A++“, o 2011 metų birželio 20 d. – ir „A+++“. Tad dabar mažiausiai elektros energijos sunaudoja šaldytuvai, turintys „A+++“ klasę, o daugiausiai – „G“ klasę.

Efektyvumo klasė yra energijos suvartojimo palyginimas su standartu. T.y. „A+++“ klasei priskiriamas šaldytuvas suvartos 22% mažiau energijos, lyginant su standartu. Standartas yra D efektyvumo klasė ir jis prilyginamas 100. Tarkime, kad standartui priskiriamas šaldytuvas suvartoja 750 kWh per metus. Pagal šį standartą galima paskaičiuoti, kiek kilovatvalandžių turėtų suvartoti kitoms klasėms priskiriami šaldytuvai. Žemiau esanti lentelė apytiksliai parodo, kiek galima sutaupyti pinigų vien dėl šaldytuvo klasės (A+ klasės energijos suvartojimas iki 2014 m. liepos 1 d. yra „<44“, o nuo 2014 m. liepos 1 d. bus „<42“).Kaip matyti iš lentelėję pateiktų duomenų, finansiniu požiūriu skirtumas tarp „A+++“ ir „A+“ klasių gali skirtis net 2 kartus ir kainuoti apie 70 Lt per metus. Tai palengvins apsisprendimą, jei renkatės tarp dviejų identiškų šaldytuvų, kurie skiriasi tik elektros energijos efektyvumo klase. 

 

Taip pat reikia žinoti, kad priskirta klasė nusako maksimalų energijos suvartojimą per metus. Tai reiškia, kad bet kurios klasės šaldytuvas gali suvartoti ir mažiau energijos, nes energijos suvartojimas priklauso ne tik nuo energijos klasės, bet ir nuo šaldytuvo talpos, durelių varstymo dažnumo ir pan.

 

Taip pat skaitykite:


Užduok klausimą:

Produktai: