Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Kokį šildytuvą pasirinkti


Renkantis šildytuvą siūlome atkreipti dėmesį bei įvertinti į keletą faktorių. Pirmiausiai pravartu pagalvoti, kokio dydžio patalpa bus šildoma, ar galima šildymo prietaisą saugiai palikti veikti (ar jis išsijungs perkaitęs, nuvirtęs), ar pavyks jį lengvai pernešti ir naudoti kitose patalpose.

Rinkdamiesi šildymo prietaisą atkreipkite dėmesį į jo galią (galingesnis šildytuvas apšildys didesnį plotą), galimybę reguliuoti termostatą, laikmatį (galėsite pasirinkti įsijungimo/ išsijungimo laiką), elektroninę klimato kontrolę (prietaisas visuomet išlaikys pasirinktą temperatūrą), taip pat atkreipkite dėmesį į dydį, dizainą, laido ilgį. Įvertinę savo poreikius pasirinkite juos geriausiai atitinkantį šildymo prietaiso tipą: naudojimui namuose skirtą termoventiliatorių, tepalinį radiatorių, infraraudonųjų spindulių ar konvencinį šildytuvą arba lauko ir didelių patalpų dujinį šildytuvą.

Pagrindiniai šildymo prietaisų tipai:

Termoventiliatorius. Termoventiliatoriai stipria srove išpučia sušildytą orą į aplinką. Tai neblogas pasirinkimas, jeigu papildomos šilumos reikia nedideliam plotui arba labai „lokalizuotai“, pavyzdžiui, norite sušildyti dirbant prie stalo šąlančias kojas. Termoventiliatoriai yra nebrangūs, nedidelio dydžio bei lengvi, o taip pat visi naujesni termoventiliatorių modeliai gali pūsti tiek šiltą, tiek šaltą orą. Reikėtų pabrėžti ir tai, kad termoventiliatoriai įkaitina daiktų paviršių, o juos išjungus šilumos nepalaiko, akimirksniu atvėsta. Jie gan triukšmingi ir neekonomiški, sunaudoja daug elektros energijos, ilgai naudojant labai išsausina patalpų orą.

Tepalinis radiatorius
. Tepaliniai radiatoriai panašūs į centrinės šildymo sistemos radiatorius, tačiau jų vidus yra užpildytas specialiu, išvalytu, aplinkai nekenksmingu tepalu. Šie radiatoriai yra ekonomiški ir efektyvūs - tepalas įšyla šiek tiek lėčiau, tačiau ilgai išlieka šiltas, savo šilumą atiduoda ir išjungus prietaisą. Renkantis tepalinį radiatorių reikėtų atkreipti dėmesį į jo sekcijų skaičių (įprastai nuo 5 iki 12), kuo jų daugiau, tuo didesnę patalpą ir tuo geriau prietaisas šildys.

Infraraudonųjų spindulių šildytuvas
. Infraraudonuosius spindulius skleidžiantys šildytuvai šilumą perduoda bangomis ir šildo ne patalpą, o joje esančius objektus, taip pat ir mūsų kūną. Šie šildytuvai yra ekonomiški, jų veikimui neturi įtakos vėjas, skersvėjis, tad jie dažnai montuojami garažuose, o taip ir atvirose erdvėse (terasose, balkonuose). Infraraudonųjų spindulių šildytuvus, siekiant maksimalaus efekto, reikėtų kabinti bent 1 metro, o geriausia - 2,5-3 metrų aukštyje, tad jiems reikės paskirti specialią vietą. Pakabinimas aukščiau yra ir papildoma apsauga, kadangi gan brangūs infraraudonųjų spindulių šildytuvai lengvai dūžta. Šie šildytuvai veikia kryptingai, tad, jeigu patalpa labai didelė, į šildytuvo veikimo lauką nepatenkantys objektai paprasčiausiai nesušils.

Konvekcinis šildytuvas
. Šie šildytuvai šildytuvo principas remiasi natūraliu oro cirkuliavimu per kaitinimo elementą - sunkesnis, šaltas oras patenka į prietaisą per apatines groteles, pereina per kaitinimo elementą, sušyla, tampa lengvesniu ir pakyla per viršuje esančias groteles. Konvekciniai šildytuvai mažiau sausina patalpų orą, yra tylūs ir pakankamai ekonomiški.

Dujinis šildytuvas
. Dujiniai šildytuvai labai efektyvūs, generuoja ypač daug šilumos, tad jie naudojami pramonėje, šildant labai dideles patalpas, sandėlius, prekybos sales, garažus, dirbtuves ar dideles terasas, lauko kavines ir pan. Šių šildytuvų veikimui naudojamos propano-butano dujos, tad jie tinkami naudoti tik labai gerai vėdinamose patalpose ar lauke.

Tinkamas šildytuvo galingumas glaudžiai susijęs su šildytuvo rūšimi. Standartiškai laikoma, kad 1 m2 patalpų (lubų aukštis – 2,5 m) reikia apie 100 W galingumo. Tačiau vertinant skirtingus šildytuvus, šis skaičius kinta. Infraraudonųjų spindulių šildytuvui užtenka apie 50 W vienam kvadratiniam metrui. Konvekciniam vidutiniškai reikia 100-150 W, tepaliniam radiatoriui – 150 W, o termoventiliatoriui apie 200 W, norint sušildyti vieną kvadratinį metrą.

Saugumas. Atsargumo sumetimais nejunkite šildytuvo į ilgintuvą, venkite statyti arti degių daiktų. Visi šildytuvai turi turėti automatinį išsijungimą perkaitimo atveju. Atkreipkite dėmesį į šildytuvo saugumo klasę, žymimą IP. Apsauga nuo skysčių matuojama 0 - 8 skalėje; kuo didesnis skaičius, tuo saugesnis šildytuvas.

Užduok klausimą:

Produktai: