Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Ką būtina žinoti apie atminties kortelęRūšį. Tai svarbiausia, ką reikia žinoti apie atminties kortelę. Rūšys yra trys, bet kiekviena dar turi po kelias atmainas:

 1. Compact Flash (CF). Pagal išmatavimus ji yra didžiausia iš visų atminties kortelių. Pagrindinis privalumas – aukštas duomenų perdavimo greitis, kuris yra net kelis kartus aukštesnis nei SD kortelėse. Dėl to šios kortelės pagrinde naudojamos veidrodiniuose fotoaparatuose. Jos ilgaamžės, lengviau atstatomi duomenys. Šiuo metu didžiausia talpa siekia 64 GB.

Patobulinta CF versija vadinasi CFast. Ji yra daugiau nei du kartus spartesnė už standartinę CF kortelę.

 1. Secure Digital (SD). Pagal išmatavimus ji yra apie du kartus mažesnė už CF, tačiau lėtesnė, talpina mažiau informacijos – maksimali talpa vos 4 GB. Dažniausiai naudojama skaitmeniniuose fotoaparatuose. Taip pat tinka GPS, skaitmeniniams nuotraukų rėmeliams, vaizdo kameroms nešiojamiesiems kompiuteriams ir kitiems įrenginiams.

SD kortelė buvo tobulinama ir taip atsidaro Secure Digital High Capacity (SDHC). Jos išmatavimai išliko tokie patys, tačiau SDHC kur kas talpesnė už SD – maksimali talpa siekia 32 GB.

Bet ir to buvo mažai, tad atsirado Secure Digital eXtended-Capacity (SDXC), kur skirta ypatingai daug atminties norintiems klientams. Šių kortelių atmintis siekia net 2 TB (2048 GB).

SD šeima turi dar mažesnes atmainas - microSD ir microSDHC korteles, kurios dažniausiai naudojamos mobiliuosiuose telefonuose. Anksčiau buvo ir miniSD, tačiau microSD ją nukonkuravo. Kadangi microSD ir microSDHC yra iš tos pačios SD šeimos, šias miniatiūrines korteles galima ydėti į specialų „kūną“, kuris yra standartinės SD kortelės dydžio ir naudoti kaip paprastą SD kortelę.

 1. multiMediaCard (MMC) – labai panaši į SD, tiek išmatavimais, tiek perduodamu greičiu ir talpa. Būtent SD ir nukonkuravo MMC korteles, nors jų vis dar galima įsigyti. Jos dažniausiai tinka SD kortelių skaitytuvą turintiems įrenginiams. Kaip ir SD, MMC turi savo atmainas: RS-MMC yra mažesnių išmatavimų, „MMCplus“ ir „MMCmobile“didesnio greičio, „MiCard“ – itin didelės talpos (iki 2048 GB), „MMCmicro“ ypač mažų matmenų, skirta mobiliesiems telefonams.


Tačiau tai dar ne viskas. Kai kurie gamintojai kuria atminties korteles, tinkančias tik jų produkcijai, taip atsirado dar daugiau atminties kortelių atmainų. Štai kelios populiariausios:

 • eXtreme Digital (xD) - „Fujifilm“ ir „Olympus“ fotoaparatams.
 • Memory Stick (MS) – SONY fotoaparatams. Šios kortelės palaipsniui tobulėjo ir taip atsirado didesnės talpos atmainos „Pro“, „Pro Duo“, „Pro-HG Duo“.
 • Memory Stick Micro (M2) – „Sony Ericsson“ telefonams.

Nuo 2010 metų SONY, „Fujifilm“ ir „Olympus“ pakeitė politiką ir į savo įrenginius įsileido „microSD“ korteles.


Užduok klausimą:

Produktai: