Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Kaip išsirinkti vaizdo kamerą


     

    Apsisprendus dėl vaizdo kameros rūšies, verta pasigilinti ir į konkrečias savybes. Blogas apšvietimas yra didžiausias vaizdo kamerų priešas, su juo kovoja trys vaizdo kameros savybės – vaizdo jutiklis, dar vadinamas matrica; objektyvas ir filmavimo prie blogo apšvietimo funkcija.

 • Vaizdo jutiklis kameros aprašyme bus užkoduotas CCD (Charge Coupled Device) arba CMOS (Complementary MOS) raidėmis. Vyrauja nuomonė, jog CCD yra geresnis sprendimas už CMOS. Buitinių vaizdo kamerų jutiklis dažniausiai yra trijų dydžių - 1/3 1/4 ir 1/6 colio. Kuo jis didesnis, tuo geriau, ta prasme 1/6 yra blogiausia, o 1/3 – geriausia, nes kuo daugiau šviesos patenka į kamerą, tuo geresnė vaizdo kokybė. Tiesa, video kamera gali turėti net kelis vaizdo jutiklius ir tai yra dar geriau. 3 skirtingų spalvų matricos (raudona, žalia ir mėlyna) yra tai, ko reikia norint mėgautis tikrai kokybišku vaizdu.

 • Kalbant apie objektyvą, yra du pasirinkimai – plastikinis arba stiklinis. Plastikinis praleidžia mažiau šviesos, kas nėra gerai, dėl to yra pigesnis. Jei nori pasigilinti į objektyvo savybes, tuomet perskaityk atskirą straipsnį apie objektyvus – jame esanti informacija apie diafragmą ir židinio nuotolį tinka ir vaizdo kameroms. Dauguma kamerų šiuos dalykus nustato automatiškai, bet profesionalesni įrenginiai turi ir rankinio valdymo galimybę.

 •       Su objektyvu tiesiogiai susijęs priartinimas. Atkreipki dėmesį į optinį priartinimą. Gamintojai dažnai į pirmą vietą iškelia skaitmeninį (Digital)arba išplėstąjį (Extended)priartinimą, bet jie yra mažai vertingi. Optinis (Optical) yra tai, kas svarbu. Kuo jis didesnis, tuo geriau, bet 10x optinio priartinimo kamerai dažniausiai pakanka.
 • Sugebėjimas filmuoti prie blogo apšvietimo nusakomas Lux. Iš esmės kuo jis mažesnis, tuo geriau, tačiau į šį dydį dėmesio gali ir visai nekreipti. Gamintojai Lux gali įvairiai interpretuoti, tad jis nėra objektyvus rodiklis. Geriausiai nuo blogo apšvietimo gelbsti išorinis kameros apšvietimas.


     Antras pagal dydį vaizdo kameros priešas yra stabilumo stoka. Optinis vaizdo stabilizavimas yra gerai. Skaitmeninis vaizdo stabilizavimas yra blogai. Svarbu ir tai, kaip su kamera sekasi elgtis filmuotojui. Jei kamera rankoje "guli" patogiai yra lengva ir ją paprasta valdyti – filmavimo kokybė bus aukštesnė.


     Rezoliucija arba pikselių kiekis. Kuo daugiau pikselių, tuo geresnė rezoliucija. Su pikseliais video kameroje yra kiek kitaip nei fotoaparate. Vaizdo kameroje yra išskiriamas efektyvus ir didžiausias(maksimalus) megapikselių kiekis. Gamintojai dažnai nurodo didžiausią kiekį, ką rekomenduojame ignoruoti. Svarbus yra efektyvių pikselių kiekis. Apie 3 milijonus efektyvių pikselių (3 MP) yra tikrai gerai.


     Filmavimo raiška. Standartinė raiška SD(Standard Definition) arba didelė raiška HD(High Definition). Šiuo metu net ir kai kurie telefonai jau filmuoja HD raiška, tad rekomenduotina rinktis HD vaizdo kamerą. Buitinėse kamerose HD dažniausiai turi du skirtingus formatus – HDV ir AVCHD, bet čia viskas labai paprasta:

  • Video kamera su MiniDV juosta ir HD kokybe vadinasi HDV. 
  • Video kamera su DVD disku, kietuoju disku arba atminties kortele ir HD kokybe vadinasi AVCHD. 

     Štai kaip atrodo informacijos įrašymo trukmė filmuojant standartinėje ir didelėje raiškoje su visomis kamerų rūšimis.

  Raiška

  MiniDV

  DVD

  HDD

  Atminties kortelė

           

  Įrašo laikas SD formatu

  60 min.

  30 min. su (-R, -RW, +RW) DVD
  55 min. su (+R DL) DVD

  650 min. su 30GB

   

           

  Įrašo laikas HD formatu

  60 min.

  25 min. su DVD (-R, -RW, +RW)
  45 min. su DVD (+R DL)

  510 min. su 30GB

  84 min. su 4 GB


     Jungtys. Apie jungtis plačiau skaityk čia. O bendrai tariant, modernios kameros turi turėti HDMI jungtį – kad galėtum prijungti prie šiuolaikinių TV; USB ir/arba Firewire(IEEE1394) jungtį, kad galėtum prijungti prie kompiuterio, DVD leistuvo, ar net spausdintuvo. Privalumas, jei kameroje yra ir kitų jungčių, pavyzdžiui S-Video, kurios pagalba kamerą galėsi prijungti prie senesnio modelio televizoriaus.


     LCD ekranas. Padeda, kai nori patogiau matyti ką filmuoji ar jau nufilmavai. Trukdo, jei nori, kad kameros baterija dirbtų ilgai. Ekranas yra ta kameros dalis, kuri labiausiai eikvoja bateriją, o kuo ekranas didesnis – tuo greičiau ji išsenka.


     Garso kokybė. Jei garso kokybė tau labai svarbi, tuomet verta pasidomėti ar prie kameros galima priderinti išorinį mikrofoną. Vidiniai mikrofonai yra tiesiog iš bėdos, kaip pavyzdžiui prie MP3 grotuvo pridedamos ausinės. Pritvirtinus išorinį mikrofoną, garso kokybė gali pagerėti net kelis kartus.


     Baterija. Nieko čia per daug neprirašysi – kuo ilgiau veikia, tuo geriau.


     Fotografavimo galimybė. Dažniausiai ji būna gan prasta.


   

  Taip pat skaitykite:


Užduok klausimą: