Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Ką reikia žinoti renkantis elektroninį knygų skaitytuvą


   Apsisprendus dėl elektroninio knygų skaitytuvo rūšies (kas šiuo atveju reiškia ekrano technologijos), didžiausią dėmesį reikia kreipti į failus, kuriuos atpažįsta įrenginys. O čia prasideda didžiųjų pasaulio kartelių kova. Arba tiksliau elektroninių knygų skaitytuvų pradininko „Amazon“ kova su visais kitais. Daugelis e-knygų leidėjų ir ta pati Google knygas pateikia ePub formatu. ePub yra tarptautinis e-knygų failo standartas, tad dauguma skaitytuvų atpažįsta šį formatą. Dauguma, išskyrus populiariausio pasaulyje „Kindle“ įrenginio, kurį gamina „Amazon“.

 

   Bet šią kovą palikime jiems ir pratęskime apie failus. Dauguma įrenginių palaiko PDF, HTML, TXT, MP3 ir JPG formatus. Kuo mažiau failų atpažins įrenginys, tuo didesnė tikimybė, kad sunkiau rasi norimą knygą. Deja, bet PDF formatas yra gan komplikuotas reikalas e-knygų rinkoje. Daugelis senesnių PDF formatų puslapius rodo kaip paveiksliuką, o ne kaip tekstą. Dėl to kartais yra neįmanoma PDF formatą tinkamai atvaizduoti 5 ar 6 colių ekrane. Mažas ekranas taip pat gali būti kliūtis žiūrint tekstą su grafiku. Tad geriausias sprendimas – rinktis didesnį ekraną.

 

   Dauguma skaitytuvų gamintojų turi savo e-knygų parduotuves. Kuo jos didesnės, tuo didesnė tikimybė rasti norimą e-knygą. Dėl to šioje rinkoje aiškiai pirmauja didžiausios pasaulyje internetinės knygų parduotuvės „Amazon“ sukurtas „Kindle“ skaitytuvas. Bet savo ambicijas rodo ir SONY, kuri bendradarbiaudama su Google pasiūlė tikrai platų e-knygų pasirinkimą. SONY apytiksliai siūlo 100 000 knygų, tuo tarpu “Amazon” gali pasigirti daugiau nei 280 000 skirtingų knygų pasirinkimu.

 

   Šioje vietoje reikia paminėti DRM trumpinį, kuris reiškia Digital Rights Management, arba skaitmeninių teisių valdymą. Jis apriboja knygos kopijavimo ir persiuntimo galimybes. Jei knygos yra apsaugotos DRM, gali būti neįmanoma senų knygų persiųsti naujam skaitytojui. Ta prasme, kad ta knyga bus tik tavo el. knygų skaitytuve ir jos perduoti niekam negalėsi. Ir iš esmės jei norėsi atnaujinti savo el. knygų skaitytuvą ir sugalvosi jį pirkti iš kito gamintojo, greičiausiai seniau įsigytų knygų perkelti į naują skaitytuvą nebegalėsi.

 

   Įrenginio atmintis tiesiogiai susijusi su knygų kiekiu. Kuo daugiau atminties – tuo daugiau knygų galėsi išsisaugoti. Šioje vietoje labai naudinga funkcija – išorinių kortelių skaitytuvas. Į kortelę galėsi įsirašyti norimą informaciją ir ją laikinai įsidėti į įrenginį. Iš esmės knygos užima nedaug vietos ir standartinės 20 MB atminties gali užtekti nuo 20 iki 40 knygų saugojimui. Knygų užimama vieta labai skirtinga, nes viena 450 psl. knyga gali užimti 0,7 MB, o kita tiek pat puslapių turinti knyga „sveria“ jau 2,5 MB.

 

   Wi-fi ir 3G. Šių jungčių pagalba galėsi prisijungti prie interneto ir siųstis e-knygas tiesiai į įrenginį. Wi-Fi pagalba galėsi prisijungti prie interneto lygiai taip pat kaip su kompiuteriu. Ta prasme jei namie turi belaidį internetą, tai per Wi-Fi jį turėsi ir knygų skaitytuve. 3G yra tas pat, ką turi tavo telefonas. Tad su 3G funkcija tau neriekia ieškoti Wi-Fi ir prie interneto gali prisijungti 3G tinklo zonoje. Kitu atveju knygas tau teks įsirašinėti per USB jungtį.

 

   Iš papildomų funkcijų tau taip pat gali praversti integruotas žodynas, žodžių paieška, teksto paryškinimas, daugkartinis žymeklis ir pan.


Taip pat skaitykite:


Užduok klausimą: