Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Kas yra elektroninis knygų skaitytuvas ir kokių jų būna

 

   2010 metų gruodžio 25 dieną pirmą kartą AMAZON istorijoje elektroninių knygų pardavimai viršijo popierinių knygų dienos pardavimų skaičių. Šį faktą gali vertinti įvairiai, bet jei nori neatsilikti nuo šiuolaikinių tendencijų, privalai žinoti apie elektroninių knygų skaitytuvą.

 

   Dauguma elektroninių knygų skaitytuvų gaminami kitos nei LCD technologijos pagrindu. Lietuviškai šią technologiją galima vadinti elektroniniu rašalu. Jos dėka akys pavargsta tiek, kiek skaitant spausdintą knygą. Tokiame įrenginyje gali sutalpinti kelis šimtus knygų, jis lengvas, plonas ir patogus. Tad keliaujant nebereikia jaudintis dėl papildomos vietos ir svorio, kuriuos užima tavo mėgstamos knygos. Tačiau jei dažniausiai skaitai techninę literatūrą su grafikais ir diagramomis – jos peržiūra per elektroninį knygų skaitytuvą bus gana komplikuota.

 

   Didžiausia skaitytuvo paslaptis yra ekranas. Dažniausiai jis yra 5, 6 ar 9 colių, gali būti tiek jautrus lietimui, tiek ne. Yra 3 skirtingos ekrano technologijos: E-Ink, SiPix ir LCD (TFT).
 

  • E-Ink technologijos pagrindu sukurtas ekranas neatspindi šviesos ir tekstą galima skaityti dideliu kampu. Skirtingai nuo LDC, ekranas neturi vidinio pašvietimo ir neapšviečia skaitomo teksto iš vidaus, tad sutemus tau teks ieškoti papildomo šviesos šaltinio. Ekrane rodomas paveiksliukas nėra atnaujinamas, tad ekranas nemirkčioja kaip kad LCD, dėl to akys pavargsta daug mažiau. Šios technologijos dėka energija yra naudojama tik tuomet, kai verčiamas kitas knygos puslapis, tad E-ink knygų skaitytuvų baterijos atlaiko daug valandų skaitymo ir jas įkrauti reikia vos kartą per kelias savaites. Šios technologijos trūkumas – judesio atvaizdavimas. E-ink nepalaiko nuolatinio ekrano vaizdo kitimo, tad teks palaukti nori pasirikti kitą knygą ar naršant internete, o video žiūrėti negalėsi išvis. Pirmieji E-Ink technologijos ekranai vadinosi Vizplex, patobulintas variantas pavadintas Pearl. Naujesnis pasižymi geresniu kontrastu ir ryškesniu tekstu. Rinkai jau pristatyta ir spalvota šios technologijos versija, pavadinimu Triton. Ji atkuria vos apie 4000 spalvų, tačiau tai yra didelė pažanga, lyginant su tiesiog juodai baltu ekranu.

  • SiPix ekranai išgauna tokį pat rezultatą kaip ir E-ink, tačiau tam yra naudojama kiek kitokia technologija. Ekranas taip pat neturi pašvietimo, nemirga, naudoja mažai energijos ir yra lėtas. Skirtumas? Vyrauja nuomonė, kad SiPix kol kas pralaimi E-ink, nes naujausi E-ink modeliai greitai tobulėja ir perteikia aiškesnį teksto vaizdą. Tačiau visą tai riektų įvertinti asmeniškai.

  • Apie LCD (TFT) technologiją kalbėjome jau ne kartą, tad į ją nesigilinsime. Trumpai tariant ekranas mirgės, akys pavargs greičiau, baterija laikys mažiau... iš kitos pusės galėsi žiūrėti video, ekranas bus spalvotas ir nereikės papildomo šviesos šaltinio. Elektroninį knygų skaitytuvą sėkmingai gali pakeisti planšetinis kompiuteris, instaliavus į jį papildomą programą.
 
Taip pat skaitykite:

Užduok klausimą: