Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Į ką atkreipti dėmesį renkantis nešiojamąjį kompiuterį


 

Renkantis nešiojamą kompiutperį, reikia įvertinti šiuos jo parametrus:

  • Procesorius (CPU). Tai yra kompiuterio variklis. Jei nesate didelis kompiuterijos gerbėjas, gamintojų pateikiami procesoriaus aprašymai mažai padės. Bet jų suprasti ir nebūtina. Tokiu atveju tiesiog paspauskite čia, įveskite dominančio kompiuterio procesoriaus pavadinimą ir žinosite, kiek jis geresnis ar blogesnis už kitus procesorius.

  • Vaizdo plokštė (GPU). Ta pati situacija – jeigu entuziastingai nesidomite kompiuteriais, vaizdo plokštės parametrai mažai ką pasakys. Tiesiog paspauskite čia, įveskite vaizdo plokštės pavadinimą ir sužinosite jos efektyvumą. Vaizdo plokštės yra dviejų rūšių – integruotosios ir diskrečiosios (įdėtos kaip atskira kompiuterio dalis). Integruota vaizdo plokštė yra mažesnio galingumo ir tinkama darbui su eilinėmis programomis, žaisti nesudėtingus žaidimus bei žiūrėti filmus. Jei kompiuteris bus skirtas žaidimams, tuomet vaizdo plokštė turėtų būti diskrečioji ir turėti bent 1 GB atminties.

  • Operatyvioji atmintis (RAM). Nuo jos dydžio priklauso, kaip greitai veiks programos, su kuriomis yra dirbama vienu metu. Geriau rinktis kompiuterį su bent 4 GB operatyviosios atminties (kuo daugiau RAM turės kompiuteris, tuo jis greičiau veiks). Prie RAM taip pat yra prirašomi ir kiti sutrumpinimai, apie kuriuos verta žinoti, jog DDR3 yra geriau už DDR2, o kuo didesnis skaičius prie MHz, tuo geriau. Beje, RAM labai priklauso nuo kompiuteryje įdiegtos operacinės sistemos (OS), kaip pvz., "Windows 7" ar "Windows Vista". Jei OS bus 32 bitų, tuomet kad ir kiek kompiuteris turės RAM, panaudoti vis tiek bus galima tik 3 GB. Norint išnaudoti daugiau, kompiuteryje turi būti 64 bitų OS.

  • Kietasis diskas (HDD arba SSD). Jis saugo visą kompiuteryje esančią informaciją – nuo programų iki filmų. Taigi kuo daugiau vietos, tuo daugiau informacijos galima saugoti kompiuteryje. Kitas svarbus niuansas – visa informacija apie atidaromas programas ir failus yra imama iš kietojo disko ir tuomet siunčiama į RAM. Tad kuo greičiau informacija nukeliaus į RAM, tuo greičiau veiks kompiuteris. Kietojo disko greitis matuojamas "rpm", kuo jis didesnis – tuo geriau. Kita vertus, jei kompiuteryje pritrūks vietos – visuomet galėsite nusipirkti išorinį diską ir informaciją perkelti ten.

Yra ir naujos kartos kietieji diskai, kurie vadinami SSD (Solid State Drive). Lyginant su standartiniu HDD disku, jie turi tris privalumus ir vieną trūkumą. Pirmas privalumas – mažesni, tad tokį diską turintis kompiuteris yra lengvesnis. Antra – spartesni, tad kompiuteris veiks greičiau. Trečia – jie neturi judančių dalių, tad net ir labai kratant kompiuterį, kietojo disko nesugadinsi. Trūkumas – jie žymiai brangesni.Taip pat skaitykite:


Užduok klausimą:

Produktai: