Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Kokį spausdintuvą rinktis

 

   Spausdintuvas už 150 Lt nebūtinai yra pigesnis variantas nei spausdintuvas už 300 Lt. Kur kriminalas? Rašalai. Yra įrenginių, kurių rašalai kainuoja pusė spausdintuvo kainos. Ir tokius rašalus gali tekti keisti kelis kartus metuose. Šiame straipsnyje rasi info apie spausdintuvų pasirinkimą ir jų priežiūrą, kuri leis sutaupyti vieną kitą litą.
 

   Prieš perkant reikia sugalvoti ką spausdinsi dažniausiai. Ar tai bus tekstas, ar nuotraukos, ar spalvoti dokumentai. Nuo spaudos tipo ir kiekio priklausys koks spausdintuvas tau tinka labiausiai. Namams skirtą įrenginį rinkis iš trijų rūšių: rašalinių, lazerinių ir multifunkcinių.
 

   Rašaliniai spausdintuvai tinka nuotraukoms ir nedažnam dokumentų spausdinimui. Jei kainuoja mažiau už lazerinius ir multifunkcinius. Didžiausias privalumas – aukšta spalvotai atspausdintų lapų kokybė. Didžiausias trūkumas – brangūs ir dažnai keičiami rašalai.
 

   Rašalinį spausdintuvą reikia rinktis ne pagal jo, o pagal naudojamų rašalų kainą. Prie spausdintuvo savybių dažnai prirašomas rašalų kodas. Pasidomėki kiek jie kainuoja ir kokiam puslapių kiekiui skirti – taip sužinosi realią pirkinio kainą.
 

   Venki spausdintuvų, kuriuose yra viena rašalų kasetė, skirta visoms spalvoms. Verta rinktis tokį, kuriame kiekviena spalva turi atskirą. Jei visos spalvos yra toje pačioje kasetėje, tuomet pasibaigus vienai spalvai, teks keisti visą kasetę arba kęsti nekokybiškai atspausdintus lapus. Jei spalvos bus atskirose kasetėse, tuomet pasibaigus vienai spalvai – ją pakeisi, ir vėl galėsi spausdinti pilnaverčius lapus.
 

   Norint išgauti gerą atspausdintų nuotraukų kokybę, jas reikia spausdinti ant „foto popieriaus“. Jis kainuoja brangiau nei paprastas, užtat nuotraukų kokybė gaunasi kaip iš foto laboratorijos.
 

   Papildomos išlaidos nesusidarys, jei rašalo kasetė neuždžius. To išvengsi spausdintuvą naudodamas kiekvieną savaitę. Jei spausdinti neturi ką, vis tiek atspausk bent vieną spalvotą lapą į savaitę, kad ir nereikalingą. Taip padirbės visos rašalų kasetės ir išvengsi jų uždžiūvimo. Kelių nereikalingų lapų atspausdinimas kainuoja daug mažiau nei rašalo kasetės keitimas.
 

   Taip pat pamirški apie spausdintuvo kištuką į rozetę. Kuomet spausdintuvą išjungi su jame esančiu įjungimo-išjungimo mygtuku, jo rašalai atsistoja į jiems skirtą vietą. Tačiau jungiant iš rozetės, rašalai gali nesugrįžti į skirtą vietą. Dėl to spausdintuvo galvutei kyla pavojus sugesti ar uždžiūti.
 

   Lazeriniai spausdintuvai labai tinka dideliam teksto kiekiui. Jei dirba sparčiai ir kokybiškai, mažai jautrūs popieriaus kokybei. Blogiau spausdina nuotraukas ir dažniausiai kainuoja brangiau už rašalinius.
     Lazerinis pravers, jei spausdini tikrai daug. Jis yra greitesnis, o atspausdinto lapo kaina gaunasi mažesnė, nei su rašaliniu. Dėl to pats spausdintuvas yra brangesnis. Lazerinių spausdintuvų dažančioji medžiaga, dar vadinama „toneriu“, neuždžiūva, tad spausdinti galima ir po didesnio laiko tarpo. 

 

   Multifunkciniai įrenginiai yra tas pats rašalinis arba lazerinis spausdintuvas, kuris turi papildomų funkcijų. Su juo galima ne tik spausdinti, bet ir kopijuoti bei skenuoti. Kartasi multifunkciniai įrenginiai turi ir fakso funkciją. Šie įrenginiai kainuoja daugiausiai iš visų spausdintuvų rūšių.
 

Taip pat skaitykite:

Užduok klausimą:

Produktai: