Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Kaip išsirinkti stalinį kompiuterį
    Kompiuteryje svarbiausia 4 dalykai: procesorius, operatyvioji atmintis, kietasis diskas ir vaizdo plokštė. Visą kitą 90% standartiniame kompiuteryje labai panašu ir didelės įtakos kainai neturi. Pagrinde kaina priklauso nuo procesoriaus ir vaizdo plokštės.

 

 • Procesorius (CPU). Tai yra svarbiausia kompiuterio dalis ir ji nulemia kompiuterio greitį. Apie procesorių reikia žinoti du dalykus. Pirma – gigahercai (GHz) apie procesoriaus gerumą nieko nesako. Antra – dėl viso kito neverta apsikrauti galvos. Gilintis į visus procesoriaus niuansus yra sudėtinga ir užima daug laiko, paprasčiau tiesiog pažiūrėti į procesorių palyginimo lentelę. Tiesiog įvesk procesoriaus pavadinimą ir pažiūrėk kurią vietą jis užima lentelėje, taip pamatysi kuris iš tavo pasirinktų kompiuterių yra geresnis. Palyginimo lentelę rasi paspaudęs čia.

 • Operatyvioji atmintis (RAM). Nuo jos priklauso kaip greitai veiks programos, su kuriomis yra dirbama vienu metu. RAM yra ta atmintis, kurioje kompiuteris laiko informaciją apie programas su kuriomis dirbama esamuoju metu. Verta rinktis kompiuterį su bent 4GB operatyviosios atminties. O iš esmės – kuo daugiau tuo geriau. Prie RAM taip pat yra prirašomi ir kiti sutrumpinimai, apie kuriuos verta žinoti, jog DDR3 yra geriau už DDR2, o kuo didesnis skaičius prie MHz, tuo geriau. Beje, ko tau greičiausiai parduotuvėje nepasakys – RAM labai priklauso nuo kompiuteryje įdiegtos operacinės sistemos (OS), kaip pvz. „Windows 7“ ar „Windows Vista“. Jei OS bus 32 bitų, tuomet kad ir kiek kompiuteris turės RAM, panaudoti vis tiek bus tik 3GB RAM. Norint išnaudoti visą operatyviąją atmintį, kompiuteryje turi būti 64 bitų OS.

 • Kietasis diskas (HDD). Jis saugo visą kompiuteryje esančią informaciją – nuo programų iki filmų. Taigi kuo daugiau vietos, tuo daugiau informacijos galima turėti kompiuteryje. Kitas svarbus niuansas – visa informacija apie atidaromas programas ir failus visada yra imama iš HDD ir eina į RAM. O iš ten jau matai rezultatą. Tad kuo greičiau informacija iš HDD nukeliaus į RAM, tuo greičiau veiks kompiuteris. HDD greitis matuojamas „rpm“. Kita vertus, jei kompiuteryje pritrūks vietos – visuomet galėsi nusipirkti išorinį kietąjį diską ir informaciją perkelti ten.

 • Vaizdo plokštė (GPU). Vaizdo plokštės yra dviejų rūšių – integruotosios ir diskrečiosios (įdėtos kaip atskira kompiuterio viduje esanti dalis). Integruota vaizdo plokštė yra mažesnio galingumo nei diskrečioji ir tinkama darbui su eilinėmis programomis, nesudėtingų žaidimų žaidimui bei video filmų žiūrėjimui. Jei kompiuteris bus skirtas žaidimams, tuomet vaizdo plokštė turėtų būti diskrečioji ir turėti bent 1 GB atminties. Jei ieškai konkretesnio palyginimo, tuomet kaip ir su procesoriais – tereikia įvesti plokštės pavadinimą ir matysi kuri plokštė geresnė. Štai nuorodos į dviejų didžiausių pasaulyje vaizdo plokščių gamintojų prekių palyginimą: NVIDIA rasi čia, ATI rasi čia.

 • Kitos savybės. Tokios savybės kaip optinis diskas, į kurį dedame CD, įvairios jungtys, interneto prieiga ir pan. yra taip pat svarbu. Tačiau dažnai visos šios savybės įeina į standartišką kompiuterio sandarą. O jei ieškai išskirtinių savybių, tuomet rekomenduojame apie jas pasiteirauti atskirai.

 •    Įvertinus kam bus naudojamas kompiuteris, rekomenduojame tokias specifikacijas: 

  • Kompiuteris darbui – procesoriaus CPU mark nuo 400 iki 1400 arba reitingas nuo 1000 iki 500 vietos pagal šią lentelę, 3GB RAM, 500GB HDD, integruota vaizdo plokštė.
  • Universalus kompiuteris - procesoriaus CPU mark nuo 1400 iki 4600 arba reitingas nuo 500 iki 100 vietos pagal šią lentelę, 4GB RAM, 1500GB HDD, integruota vaizdo plokštė.
  • Kompiuteris žaidimui - procesoriaus CPU mark didesnis nei 4600 arba reitingas nuo 100 iki 1 vietos pagal šią lentelę, 6GB RAM, 2000GB HDD, diskrečioji vaizdo plokštė.

     Ir galima nusiteikti tam, kad po dviejų metų šis kompiuteris jau bus morališkai pasenęs. Žinoma, su juo vis dar sėkmingai dirbsi ir žaisi, tiesiog už tuos pat pinigus jau bus galima įsigyti dvigubai geresnį asmeninį kompiuterį.


Užduok klausimą:

Produktai: