Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Kokią vaikišką automobilinę kėdutę rinktisVaikiškas kėdutes galima grupuoti dviem skirtingais būdais – pagal vaiko amžių ir svorį bei pagal kėdutės rūšį. Pagal vaiko amžių ir svorį visas kėdutes galima suskirstyti į 5 grupes, o pagal kėdutės rūšį – į tris grupes. Šiame straipsnyje abi klasifikacijas sujungiau į vieną. Tačiau ne tai svarbiausia! (Gal ir nelogiškas minties šuolis, tačiau privalau parašyti kur kas svarbesnį faktą). Svarbiausia – kėdutės tvirtinimas! Statistika šokiruojanti – Amerikoje atliktų tyrimų duomenimis, 3 iš 4 vaikų kėdutės yra įtvirtinamos arba naudojamos neteisingai.

Tvirtinimas
. Kėdutės įtvirtinimas į automobilį dažnai yra kur kas sudėtingesnis procesas nei atrodo. Amerikoje atliktų tyrimų rezultatai, kuriuos skelbia JAV nacionalinė saugaus eismo administracija NHTSA (National Highway Traffic Safety Administration), atskleidžia, kad pagrindinės klaidos – vaiko kėdutės įtvirtinimas naudojant netinkamas angas, sutvirtinimo spaustuko nenaudojimas, vaiko neprisegimas bei per laisvas vaiko kėdutės įtvirtinimas. Verta žinoti, kad teisingai įtvirtinta kėdutė nejudės daugiau nei 2,5 cm į priekį ar bet kurią pusę. Jei jūsų įtvirtinta vaikiška kėdutė juda perdaug, tuomet važiuoti negalima. Perskaitykite tvirtinimo instrukciją ir tvirtinkite iš naujo.


Dabar aptarsiu vaikiškų kėdučių grupes ir rūšis.

1. Pirmajai rūšiai priklauso kėdutės, kurios pritaikytos nešiojimui ir tvirtinamos tiek automobilyje, tiek prie vežimėlio rėmo. Pagal vaiko amžių ir svorį šiai rūšiai galima priskirti dvi kėdučių grupes:

  • 0 grupė, vaiko svoris – iki 10 kg, amžius – nuo gimimo iki 9 mėn.
  • 0+ grupė, vaiko svoris – iki 13 kg, amžius – nuo gimimo iki 15 mėn. Nors į šiai grupei priklausančią kėdutę teoriškai vaiką galima sodinti nuo gimimo, tačiau rekomenduojama ją pradėti naudoti tik nuo 6 mėnesių amžiaus.
Abi grupės labai panašios, pagrindinis jų bruožas – kėdutės tvirtinamos taip, kad vaikas sėdėtų nugara į vairuotoją, veidu į galinį automobilio stiklą. Toks tvirtinimas yra saugiausias ir rekomenduojamas kaip įmanoma ilgiau, nes taip geriau apsaugomi vaiko galva ir kaklas. Kūdikio kaklo raumenys dar silpni ir staigiai stabdant tokioje pozicijoje kaklui tenkanti apkrova daug mažesnė nei vaikui kėdutėje sėdint veidu į priekį. Kai kurie tyrimai rodo, kad nugara į priekį vaikui sėdėti yra net 4 kartus saugiau. Tokią kėdute rekomenduotina keisit tik tuomet, kai vaiko galva jau išlenda virš kėdutės viršaus.


2. Antrajai rūšiai galima priskirti kiek skirtingesnes kėdutes, kurios gali būti tvirtinamos arba veidu į galinį stiklą ir veidu į priekinį stiklą arba tik veidu į priekinį stiklą:

  • 1 grupė, vaiko svoris – nuo 9 iki 18 kg, amžius – nuo 9 mėn. iki 4 metų. Šiai kategorijai priklauso kėdutės, kurias galima tvirtinti tiek veidu į galinį stiklą, tiek veidu į priekinį stiklą. Jos paprastai turi mažai papildomų funkcijų, dažniausiai tik apsaugą nuo lietaus.
  • 2 grupė, vaiko svoris – nuo 15 iki 25 kg, amžius – iki 6 metų. Dauguma šios grupės kėdučių yra montuojamos tik veidu į priekį.
Visos šios kategorijos automobilinės kėdutės turi turėti pečių saugos diržus arba specialius kūno laikiklius. Su kėdutėje esančiais saugos diržais vaiką rekomenduojama segti maždaug iki 5 metų amžiaus (18 kg svorio). Ir tik tuomet vaiką pradėti segti naudojant automobilinius saugos diržus.


3. Trečiajai rūšiai priskiriamos 3 grupės kėdutės, kurios pritaikytos vaikams iki 12 metų amžiaus ir 22–36 kg svorio. Jos neturi atskirų saugos diržų ir vaikas prie kėdutės segamas automobilio saugos diržais. Kadangi šios grupės kėdutėse naudojami automobilio saugos diržai, pasidomėkite, ar kėdutė turi specialų fiksatorių, kuris reguliuoja diržo aukštį. Jo pagalba išvengsite diržų susegimo per kaklą.


 Reikia paminėti, kad yra ir tokių automobilinių kėdučių, kurias galima pritaikyti kelioms grupėms – augant vaikui kėdutė modifikuojama, padidinat atlošo aukštį, porankius, šonines apsaugas ir pan. Žinoma, tokia kėdutė kainuoja brangiau.


Užduok klausimą:

Produktai: