Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Ar verta pirkti alkotesterįPirmiausia - kaip veikia alkotesteris? Pučiant į alkotesterį, paimamas oras iš žemiausios plaučių dalies. Nustatyta, kad ten esanti alkoholio koncentracija yra proporcinga alkoholio koncentracijai kraujyje, o proporcija lygi 2100:1. Policija naudoja profesionalius alkotesterius, kurie kontroliuoja pūtimo stiprumą ir pastovumą, taip užkirsdami kelią sukčiavimui. Tad įvairios istorijos, kaip "prablaivėti" (staigiai iškvėpk, o paskui trauk orą; išgerk kavos; kramtyk gumą ir pan.), lieka tik istorijomis. Kad nepripūstumėte, turite būt išsiblaivęs. Ir vienintelis dalykas, kaip tą patikrinti – nuosavas alkotesteris. Tad prieš perkant tarkim automobilinį stiprintuvą, verta pagalvoti apie alkotesterį.

Pigūs asmeniniai, kainuojantys apie 100 Lt, gal ir ne tokie tikslūs, bet įsigijus prietaisą už maždaug 300 Lt jau galima gauti tikslesnius duomenis.


Viso yra 4 skirtingos alkotesterių rūšys: su puslaidininkiu sensoriumi; elektrocheminiu sensoriumi; infraraudonųjų spindulių spektroskopiniai ir dujų chromatografiniai alkotesteriai. Apie kiekvieną iš jų: 

  • Alkotesteriai su puslaidininkiu sensoriumi. Pagrindinis privalumas – pigu. Pagrindinis trūkumas – netikslu. Skirta asmeniniam naudojimui. Netikslumas tame, kad kai kurie puslaidininkiniai alkotesteriai yra be kandiklio, tad rezultato tikslumas pablogėja, nes į alkotesterį patenka su aplinkos oru susimaišęs pučiamo oro srautas. Kitas trūkumas, kad daugelyje jų nėra pučiamo oro srauto kontrolės. Žinoma, žinant, kad matuojame savo girtumą, galime pasistengti tą srautą išlaikyti pastoviu, kad alkotesteris rodytų tikslų rezultatą.

  • Elektrocheminiai. Pagrindinis privalumas – tikslu. Pagrindinis trūkumas – brangu. Skirta labiau profesionaliam naudojimui. Jie visi su kandikliais, turi pučiamo oro srauto kontrolę ir rezultatą rodo su mažesne paklaida.

  • Dujų chromatografiniai ir infraraudonųjų spindulių spektroskopiniai alkotesteriai. Tai yra ypač profesionalūs alkotesteriai, naudojami laboratorijose ir dažniausiai yra stacionarūs.


Kitas straipsnis šia tema:


Užduok klausimą:

Produktai: