Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Kaip išsirinkti dviratį - apie rėmąJei trumpai, tai gerą rėmą galima išsirinkti paprasčiausiu būdu – tiesiog įsigyti žinomo gamintojo rėmą. Keli garsūs gamintojai: „Canyon“, „Giant“, „Kelly‘s“, „Merida“, „MTB“, „Scott“. Reikia įvertinti, jog kaip ir nešiojamųjų kompiuterių ar kitos technikos gamintojai, taip ir dviračių gamintojai turi brangių ir pigių prekių serijas, tad kad ir gero gamintojo, tačiau pigus rėmas, tarnaus trumpiau nei brangus.

Kitas variantas – pasidomėti rėmo geometrija ir medžiagomis. Geometrija svarbi tuo, kad ji turi atitikti jūsų kūną. Tik būtent su jums tinkančiu dviračiu važinėsit patogiai ir maloniai. Medžiagos, iš kurių pagamintas dviračio rėmas, nusakys rėmo tvirtumą.


Rėmo geometrija. Dauguma rėmų yra trikampio formos. Tačiau kur kas svarbiau už formą yra tai, kad dviračio rėmo tiktų jūsų kūnui. Jis turi būti tinkamas tiek aukščiu, tiek ilgiu. Tik tada iš dviračio išgausite geriausias jo greičio bei stabilumo savybes.


Siekiant nustatyti konkrečiam žmogui tinkamo rėmo išmatavimus yra išvestos įvairios skaičiuoklės, pavyzdžiui, Bike Fit Calculator. Jei trumpai, standartiškai viršutinis plentinio dviračio rėmo vamzdis turėtų būti 3–7 cm, o krosinio kalnų dviračio – 10–20 cm žemiau nei žmogaus tarpukojis, kai jis stovi ant žemės. Žinoma, tie skaičiavimai yra apytiksliai, tad prieš perkant dviratį geriausia jį tiesiog išsibandyti.

Rėmo medžiagos. Ant rėmo turi būti nurodyta, iš kokios medžiagos jis pagamintas. Dviračiai laisvalaikiui daugiausia yra gaminami iš plieno arba aliuminio. Plieno lydinio rėmai yra tvirtesni už aliuminio, tačiau sunkesni. Plentui skirtų dviračių rėmai yra gaminami iš plieno, o aliuminio rėmai paprastai yra skirti kalnų dviračiams.

  • Rėmas iš plieno. Visiškai legiruotas plienas (2,5–10% priedų) yra geresnis nei mažai legiruotas plienas (ne daugiau kaip 2,5% legiruojančiųjų priedų). Rėmai su žymėjimu „Cr-Mo“ („chromium-molybdenum“, lietuviškai „chromas – molibdenas“, dar vadinamas „Chromoly“) yra pagaminti iš visiškai legiruoto plieno. Tai lydinys, turintis didesnį anglies kiekį. Jis taip pat yra žymimas skaičiais 41xx; du paskutiniai skaitmenys nurodo, kiek lydinyje yra anglies, skaičiuojant procento šimtosiomis (pvz., 4130 reiškia, kad yra 0,3% anglies). Lydinys su didesniu anglies kiekiu yra tvirtesnis, todėl jis labiau tinka dviračių rėmų gamybai. Prie mažai legiruoto plieno galima priskirti Rėmai su žymėjimu „Hi-ten“ („High-tensile“, lietuviškai „aukšta tempimo riba“ ) yra pagaminti iš mažai legiruoto plieno. Tokie rėmai turi gana prastas tvarumo savybes. Yra ir tokių dviračių rėmų, kurių keletas vamzdžių yra pagaminti iš Cr-Mo, o keletas – iš Hi-Ten plieno.
  • Rėmas iš aliuminio. Toks rėmas žymimas kodu, pvz., 7005. Kuo numeris mažesnis, tuo aliuminio lydinys yra kokybiškesnis.

 

Kitos medžiagos, iš kurių gaminami dviračiai, yra anglies pluoštas ir titanas. Iš šių medžiagų pagaminti rėmai yra daug brangesni už plieninius ir aliuminius bei skirti profesionalams.


Kiti straipsniai šia tema:

Užduok klausimą:

Produktai: