Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Kaip išsirinkti dviratį – ratai ir stabdžiai


 

Ankstesniame straipsnyje buvo aprašyta svarbiausia dviračio dalis – rėmas. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į dar dvi svarbias dalis – ratus ir stabdžius.

 

Vertinant dviračio ratų kokybę reikia pasidomėti jų ratlankiais ir įvore.

  • Apie ratlankių patikimumą galima spręsti iš jų tipo – viengubi, dvigubi ar daugiasieniai. Viengubi rekomenduojami šeimyniniam pasivažinėjimui savaitgaliais ir važiavimui lygiu keliu. Dvigubi tinkami važinėjimui miške ar nelygiais užmiesčio keliais, o daugiasieniai skirti ekstremalaus pasivažinėjimo mėgėjams. Ratlankiai taip pat susiję ir su vairuotojo svoriu – jei jis didesnis nei 100 kg, viengubų ratlankių rinktis jau nevertėtų.

  • Įvorė yra ta dalis, kuria ratas tvirtinamas prie rėmo. Įvorės viduje yra guoliai ir ašis, ant kurios sukasi ratas. Galima sakyti, kad nuo įvorės priklausys kaip efektyviai suksis ratas. Jei įvorė prastos kokybės – į jos vidų gali patekti purvo ar smėlio, tai pablogins rato sukimąsi. Paprasčiausias būdas atskirti žemos kokybės įvorę nuo aukštos yra pasidomėti guolių skaičiumi ir tipu – kasetinė ar nekasetinė. Keturi guoliai dažniausiai yra geriau nei du, o nekasetinė įvorė yra geresnė už kasetinę.

Siauros padangos geriausiai tinka asfaltui, plačios – bekelei, o Lietuvos keliams – universalios.

Stabdžiai. Yra du variantai – diskiniai arba „V“ tipo, dar vadinami „V-brake“:

  • Diskiniai stabdžiai yra brangesni, tačiau patikimesni. Jie panašūs į automobilio. Jei ties rato viduriu prie stebulės yra pritvirtintas mechanizmas, tai ir bus diskiniai stabdžiai.
  • „V“ tipo stabdžiai yra primityvesni – tai tiesiog dvi kaladėlės, kurios iš abiejų pusių spaudžia ratlankį prie padangos. Šis variantas yra paprastesnis, tačiau stabdo tikrai gerai. Žinoma, jei dažnai važinėjama bekele, tuomet ratlankis ir kaladėlės gali apsinešti purvu, o tai sumažins stabdymo efektyvumą.

Kitos dviračio dalys – balnelis, pedalai, grandinė ir t.t. yra gana lengvai keičiamos ir kainuoja nedaug.

 

 

Taip pat skaitykite:


Užduok klausimą:

Produktai: