Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Kaip išsirinkti palapinę

 


Renkantis palapinę svarbu įvertinti ne tik konkrečias palapinės savybes, bet ir jos naudojimo sąlygas. Jei jos nereikės nešioti ant pečių – neverta permokėti už mažą svorį, jei ją naudosite vos porą kartų į metus – gal neverta pirkti profesionalios ir pan. Na, bet apie viską iš eilės.


Keliems žmonėms ji bus skirta? Vienam žmogui skirtas plotas palapinėje paprastai apsiriboja jo gulėjimu be jokių daiktų viduje. Jei palapinė yra skirta dviems žmonėms, tai reiškia, kad dviems žmonėms ir viskas. Alaus dėžės, vandens talpos, maistas ir kuprinės neįeina, jos paprastai turėtų būti paliekamos prieangyje. Tad jei norite palapinės be prieangio ir kad visi daiktai tilptų viduje, tuomet pirkite vienu dydžiu didesnę. O geriausia – pasiskaičiuokite miegmaišio, kilimėlio ar čiužinio, kurį ten dėsite, plotą. Tuomet ir bus aišku, kokio dydžio palapinės jums reikia. Palyginimui, miegmaišio plotis ties pečiais yra apie 70 - 80 cm, turistinio kilimėlio plotis – apie 50–60 cm, dvigulio čiužinio – apie 140 cm.


Svoris
. Lengvesnės palapinės dažnai yra brangesnės. Tad jei ji skirta ilgesniems žygiams, reikia įvertinti, iš ko pagaminta konstrukcija ir kokia palapinės medžiaga.


Konstrukcija. Pagrindinės apkrovos tenka palapinės karkasui. Todėl nenuostabu, kad palapinės kokybė priklauso nuo medžiagų, iš kurių pagamintas karkasas. Patys atspariausi ir lengviausi palapinės karkasai gaminami iš aliuminio lydinio vamzdelių. Net ir po daugelio kartų aliuminis išliks toks pat tvirtas ir patikimas. Kita konstrukcijai naudojama medžiaga yra stiklo pluoštas. Palapinės su stiklo pluošto karkasu yra pigesnės, tačiau sunkesnės ir ne tokios tvirtos.


Medžiaga. Palapinės paprastai yra siuvamos iš nailono arba poliesterio. Nailonas šiek tiek lengvesnis, patvaresnis ir labiau atsparus įbrėžimams. Poliesteris labiau atsparesnis vandeniui ir turi reputaciją kaip labiau atsparus ultravioletinių spindulių poveikiui (nors nėra moksliškai įrodyta, jog poliesteris yra atsparus UV). Kadangi nailonas turi savybę sugerti vandenį, poliesteris yra patikimesnė apsauga nuo lietaus. Palapinės dugnas ir lietui atsparus sluoksnis dažniausiai yra padengiamas lietui atsparia medžiaga - poliuretanu. Kad palapinės būtų lengvesnės, jos yra padengiamos kita medžiaga, dažniausiai – silikonu. Poliuretanas geriau sulaiko vandenį nei silikonas, bet silikonas padidina medžiagos atsparumą plyšimui. Idealus variantas, jei viena pusė yra padengta poliuretanu, o kita – silikonu.


Naudojimo dažnumas. Palapinė, kaip ir žoliapjovė, yra sezoninė prekė. Tad jei palapinę išskleidžiate kartą per vasarą, klausimas, ar verta pirkti brangią. Juk visuomet po palapine galima pasitiesti neperšlampamą ir minkštą pagirndą, o nuo lietaus apsisaugoti ant palapinės užmetant polietileno plėvelę. Ir ją visuomet galima tiesiog pasiskolinti.

Taip pat skaitykite: 

 


Užduok klausimą:

Produktai: