Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Kas bus kai išjungs analoginę televiziją?

 

Lietuvos Vyriausybė nusprendė, kad Lietuvoje analoginė televizija turėtų būti išjungta ir 2012 m. spalio 29 d. pereita prie skaitmeninės televizijos. Kaip tai atsilieps gyventojams?

 

Kadangi skaitmeninis signalas yra modernesnis, senesni televizoriai jo gali „nesuprasti“. Tai priklauso nuo to, ar televizoriuje yra įmontuotas skaitmeninio signalo imtuvas, kuris vadinamas DVB-T. Jei televizorius pagamintas apytiksliai iki 2000 metų, greičiausiai DVB-T imtuvo jame nebus ir toks televizorius po 2012 m. spalio 29 d. TV programų neberodys. Tuomet lieka 2 galimybės:


Dabar apie kiekvieną galimybę plačiau: 


Keisti televizorių. Senasis signalas, kurį „supranta“ visi seni televizoriai, yra vadinamas antžeminiu analoginiu. Kuomet 2012 m. spalio 29 d. analoginis signalas bus išjungtas ir pereita prie skaitmeninio, senasis TV jo paprasčiausiai nebesupras. Jums reikės įsigyti kitą televizorių, nebūtinai naują, jame tiesiog turės būti įmontuotas skaitmeninio signalo (DVB-T) imtuvas, palaikantis MPEG-4 AVC/H.264 glaudinimo metodą.

 

Jei televizoriaus keisti nenorite, tuomet galėsite įsigyti TV priedėlį, kurį prijungsite prie seno televizoriaus ir programas vėl matysite. Tai daug pigesnis ir paprastesnis variantas, nes TV priedelis turės DVB-T imtuvą, tad naujo televizoriaus pirkti nereikės. Apie TV priedelius verta žinoti tai, kad jie yra dviejų rūšių: 

 • Tik nekoduotų programų žiūrėjimui. Tai reiškia, kad TV rodys 14 programų ir už jas mokėti nereikės.
 • Su galimybe žiūrėti koduotas programas. Norint žiūrėti koduotas programas, imtuvas turi turėti kortelių skaitytuvą. Išsirinkęs norimą matyti programą, sumokate tam tikrą mokestį ir kortelės pagalba ją atkoduojate.

DVB-T TV imtuvų kaina gali skirtis priklausomai ir nuo kitų savybių:

 • PVR – galimybė įrašyti transliuojamą laidą, filmą ar kitą programą į laikmeną;
 • HDMI jungtis – galimybė žiūrėti kanalus HD kokybe;
 • Į imtuvą integruotas DVD leistuvas;
 • Imtuvo pagalba žiūrėti įvairius video formatus iš USB, klausytis muzikos, žiūrėti nuotraukas;
 • Įvairių jungčių kiekis: SCART, AV, RCA, SPDIF, Coaxial ir pan.

Valstybė nusprendė, jog kompensuos iki 100 Lt, išleistų TV priedeliui įsigyti. Tačiau kompensaciją galės gauti tik tie, kurių pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį nesiekia 525 Lt. Štai ištrauka iš vyriausybės naujienlaiškio:


„Vyriausybė apsisprendė skirti iki 32 mln. Lt televizijos priedėlių įsigijimui, kurie būtų kompensuojami šeimoms, kuriose pajamos vienam nariui per mėnesį nesiekia 525 litų. Vienai šeimai būtų kompensuojama iki šimto litų. Priedėliai reikalingi norint matyti skaitmeninę televiziją po analoginės išjungimo kitų metų spalį.

 

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis: „Šiuo metu tokių namų ūkių yra 311 tūkst. Maksimalus poreikis lėšų bus apie 32 mln. litų Dalis ūkių jau gali turėti naujesnius televizorius arba reikalingus priedėlius, todėl faktinis lėšų poreikis gali būti mažesnis“.


Šešis mėnesius iki išjungimo ir tris mėnesius po to bus priimami prašymai kompensuoti įsigytus priedėlius. Pinigų administravimą vykdys savivaldybės, kurios kompensacijas pradės dalyti kitų metų gegužę, o baigs – 2013 metų sausio pabaigoje.“

 

Iki analoginės televizijos išjungimo liko dar daugiau nei pusmetis, bet straipsnį parašėme jau dabar. Taip, priežastis yra. Visi suprantame, kad prekybininkai šią situaciją išnaudos ir norės uždirbti kuo daugiau. Dėl to rekomenduojame TV priedelius ir televizorius rinktis jau dabar, kol kainos nėra dirbtinai padidintos.

 

P.S. Jei turite klausimų, rašykite mums pirk@imk.lt

 

Taip pat skaitykite:


Užduok klausimą: