Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Kokį televizorių rinktis - LCD, LED, PLAZMA


 

Galima išskirti tris televizorių tipus: LCD, LED ir PDP (plazminis):LCD (Liquid Crystal Display) televizoriaus veikimo principas yra toks: tarp dviejų plokščių suspausti kristalai iš galo yra apšviečiami CCFL (cold cathode fluorescent) lempomis. Apšvietimo ir kristalus veikiančio elektros impulso pagalba susidaro vaizdas. 


Savo technologijos dėka jie puikiai tinka šviesiam kambariui – LCD ekranas yra matinis, tad atspindi nedaug šviesos, dėl to gerai apšviestose patalpose vaizdas atrodo kokybiškai. Šie televizoriai puikiai dera su nejudančiais vaizdais, pvz., prijungus kompiuterį, ekrane matosi nejudantys vaizdai, kurie plazminiuose televizoriuose gali „išdegti“ ir palikti juodus taškus. LCD taip pat yra geras pasirinkimas, jei ieškote TV su nedidele įstrižaine, nes net ir 22 colių ekrane gali būti sutalpinta Full-HD raiška (1920 x 1080). Paspaudę čia, rasite LCD ir LED televizorius su Full-HD raiška.

LED (Light Emiting Diods) televizoriai nuo LCD skiriasi tik galiniu apšvietimu. LCD televizoriuose naudojamos CCFL (cold cathode fluorescent) tipo lempos, o LED įrenginiuose – LED lemputės. Šios lemputės mažesnės ir taupesnės, dėl to pagrindiniai LED televizorių privalumai yra plonumas ir mažas elektros energijos sunaudojimas.

LED televizoriai yra dviejų rūšių: su pilnu galiniu apšvietimu (Full LED) ir su daliniu (Edge LED). Pilnas apšvietimas reiškia, kad LED lemputės yra išdėstytos per visą plotą, o dalinis –  tik korpuso kraštuose. Pilno apšvietimo pagalba matomas aiškesnis ir detalesnis vaizdas nei LCD ekrane. Dalinis apšvietimas leidžia gaminti įrenginius, turinčius plonesnį korpusą, ir užtikrina geresnį kontrastą lyginant su LCD, bet nepasiekia tokios vaizdo kokybės kaip LED ekranas su pilnu apšvietimu. Paspaudę čia, rasite LED ir LCD televizorių asortimentą.

PDP (Plasma Dispaly Panel) arba plazminiai televizoriai yra kitokios konstrukcijos nei LCD ir LED. Už stiklinio ekrano slepiasi matrica su milijonais mažų celių, pripildytų inertinių dujų mišiniu. Elektros energija suaktyvina šias dujas ir jos šviečia įvairiomis spalvomis.

Privalumai.
Geresnis kontrastas. Tai reiškia, kad šviesesnės spalvos pasiekia didesnį šviesumo, o tamsios – geresnį tamsumo laipsnį, o tai padeda išgauti geresnę matomo vaizdo kokybę. Idealiomis sąlygomis (jokios pašalinės šviesos) plazminiai TV perteikia sodresnę juodą spalvą ir geresnį spalvų kontrastą nei LCD ar LED, nes PDP ekranuose atskiri taškai yra įjungiami arba išjungiami, o LCD (LED) visi taškai yra apšviečiami šviesa. Plazminių televizorių reakcijos laikas yra trumpas, tai leidžia geriau perteikti veiksmą. Dėl to juos verta rinktis, jei prie TV planuojate jungti žaidimo konsolę, mėgstate žiūrėti sportą ir veiksmo filmus. PDP taip pat nepralenkiami vaizdo matymo kampo atžvilgiu. Jei TV tenka žiūrėti aštresniu kampu, plazminis ekranas jums patiks, nes vaizdą galima matyti žiūrint ir ~178° laipsnių kampu, o LCD (LED) – tik ~160°.

Trūkumai.
Vienas pagrindinių plazminių TV trūkumų – išdegantys taškai. Taip gali atsitikti tuomet, jei ilgą laiką ekrane bus rodomas nejudantis vaizdas, pvz.: kanalo logotipas. Tuomet perjungus kitą kanalą, televizoriuje vis tiek kurį laiką senojo logotipo vietoje matysis juodi taškai. Plazminiai televizoriai taip pat naudoja daugiau elektros energijos ir ant jų ekrano matosi atspindžiai, nes ekranas yra stiklinis. Plazminiai televizoriai yra gaminami tik didelių įstrižainių (42 colių ir didesni).
Paspaudę čia, rasite pilną PDP televizorių asortimentą.


P.S. Televizorių technologijos greitai keičiasi ir LED televizorius pamažu pakeis OLED televizoriai, kurių storis bus iki 1cm.

 

Taip pat skaitykite:


Užduok klausimą: