Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Kaina

Geriausi pasiūlymai

Planšetiniai kompiuteriai, e-knygų skaitytuvai | Kompiuterinė technika

Prekių 1-2450
24 48 96

Kaip išsirinkti | Planšetiniai kompiuteriai, e-knygų skaitytuvai

Planšetinis kompiuteris (planšetė) – tai išmaniojo telefono ir nešiojamojo kompiuterio derinys. Tai įrenginys, skirtas el. pašto tikrinimui, bendravimui (socialiniuose tinkluose ar Skype), interneto naršymui, knygų skaitymui, užrašų pildymui, pramogoms, navigacijai ir kitoms paprastoms reikmėms. Pagrindiniai jo privalumai – patogu nešioti ir paprasta naršyti internete.
Renkantis planšetinį kompiuterį, reikia įvertinti šiuos parametrus: naudojimo paskirtis, ekrano dydis ir raiška, procesoriaus galingumas, atminties talpa ir galimybė prisijungti prie interneto.
Mažesni planšetiniai kompiuteriai yra lengvesni, plonesni ir juos patogiau nešiotis, tačiau jų pritaikymo galimybės – ribotos. Didesni – turi daugiau panaudojimo galimybių, tačiau užima daugiau vietos.
Standartiškai ekrano įstrižainė būna 7–10 colių. Kuo didesnis ekranas, tuo daugiau vaizdo jame bus matyti. Svarbus aspektas – ekrano kraštinių santykis. Ekrane su 16:10 santykiu patogu žiūrėti filmus, tačiau naršyti internete patogiau 4:3 ekrane. Kuo didesnė ekrano raiška, tuo kokybiškesnis vaizdas, geriau matomas smulkus tekstas.
Procesorius lemia planšetės darbo spartą, todėl rekomenduojama rinktis 1.0 GHz greičio ir dviejų ar keturių branduolių procesorių.
Planšetiniai kompiuteriai paprastai turi iki 64 GB vidinės atminties. Ją galima praplėsti įdėjus SD ar „microSD“ kortelę. Darbinė atmintis (RAM) standartiškai yra iki 2 GB. Didesnis atminties kiekis vienu metu leidžia naudotis daugiau programų, o taip pat – išsaugoti daugiau duomenų.
Prie interneto galima prisijungti naudojantis Wi–Fi ir 3G ar 4G ryšį. Įrenginys su 3G ar 4G bus brangesnis, nes šios technologijos pagalba prie interneto galima prisijungti daugelyje vietų, o su Wi–Fi prisijungimas ribotas.
Planšetinio kompiuterio baterija pasižymi ilgu veikimo laiku, kuris gali tęstis net daugiau nei 10 valandų.
Geriausiai žinomi ir populiariausi – Apple, Asus ir Samsung planšetiniai kompiuteriai.