Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Kaip išsirinkti automobilinį šaldytuvą

     

 

     Automobiliniai šaldytuvai skirstomi į termoelektrinius ir kompresorinius:

  • Termoelektriniai. Jų veikimo principas labai paprastas - per du skirtingus besiliečiančius metalus yra paleidžiama elektros srovė. Priklausomai nuo elektros srovės krypties, šių metalų pagalba šaldytuve esantys daiktai yra šaldomi arba šildomi. Termoelektriniai automobiliniai šaldytuvai įšąla gan lėtai ir gali palaikyti tik tam tikru laipsniu žemesnę temperatūrą nei aplinkoje. Dažniausiai tai būna apie 20-30 °C žemesnė už aplinkos temperatūra. Tad karštą vasaros dieną termoelektriniame šaldiklyje bus tiesiog neįmanoma laikyti gendančių produktų. Šių šaldytuvų privalumas tas, kad dėka paprastesnės technologijos jie yra lengvesni, patogiai nešiojami ir ilgiau tarnauja.
  • Kompresoriniai. Kompresoriniai automobiliniai šaldytuvai veikia panašiai kaip ir paprasti šaldytuvai. Juose yra kompresorius, kondensatorius, vožtuvas ir garintuvas. Dėl sudėtingos technologijos šio tipo šaldytuvus mašinoje reikia įmontuoti taip, kad jiems tektų kuo mažiau vibracijos. Jie šaldo greitai, gali palaikyti ir minusinę temperatūrą nepriklausomai nuo aplinkos.


  Kelios naudingos smulkmenos:

  • Kokia šaldytuvo talpa? Šaldytuvo talpą reikia rinktis atsižvelgiant į tai, kiek gėrimų ir maisto atsargų ketinate imti į kelionę. Jei renkatės 25 l talpos šaldytuvą, jį pripildant reikia palikti maždaug 5 l laisvos vietos, kuri yra būtina, kad jis gerai šaldytų.
  • Galimybė jungti į 220 V. Keliaujant automobilyje veikia ne tik šaldytuvas, bet ir automagnetola, stiprintuvas ar kiti prietaisai. Sustojus daugelį prietaisų rekomenduojama atjungti, nes mašinos akumuliatorius paprasčiausiai neatlaikys. Tad sustojimo metu galimybė auto šaldytuvą nusinešti į kambarį arba prijungti prie kempinge esančio maitinimo yra labai naudinga. Taip ir produktai per naktį išliks šalti, ir akumuliatorius liks sveikas.
  • Kaip garsiai dirba šaldytuvas? Važiuojant tai gal ir nesvarbu, bet jei šaldytuvą nakčiai nešatės į kambarį, patogiau miegoti prie tyliau veikiančio prietaiso.

Vienas geriausiai žinomų mašininių šaldytuvų gamintojų yra WAECO. Teigiamų atsiliepimų apie juos galima rasti tiek Lietuvoje, tiek Amerikoje. Ši įmonė produktus gamina nuo 1974 metų ir yra žinoma visame pasaulyje. Šioj vietoj tinka pasakymas – Vokiška kokybė.  

Beje, išsiruošus į ilgą kelionę rekomenduojame pasidomėti ir CB radijomis


Užduok klausimą: