Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Svarbios skaitmeninio fotoaparato savybės

 

 • Objektyvas. Paprasčiausias būdas spręsti apie objektyvą – pasižiūrėti į jo židinio nuotolį, matuojamą „mm“. Židinio nuotolis parodo kiek fotoaparatas gali atitolinti ar priartinti vaizdą, kad nuotrauka išliktų kokybiška. Pirmas židinio nuotolio skaičius rodo kiek vaizdą galima atitolinti, o antras – kiek priartinti. Skaitoma, kad standartinis žmogaus akimi matomo vaizdo nuotolis yra 50 mm. Tai fotoaparatas su 25-200 mm objektyvu galės dvigubai atitolinti vaizdą (paimti į kadrą daugiau) ir 4 kartus priartinti. Paslaptis tame, kad fotoaparate su 25-200 mm objektyvu bus parašyta „8 x optical zoom” (8 kartus optinis priartinimas), nors realiai jis pritrauks tik 4 kartus. Kodėl? Apie tai punkte žemiau.

 • Optinis priartinimas. Gamintojai nurodo du priartinimo dydžius – „optinį priartinimą“ ir „skaitmeninį priartinimą“. Svarbus yra tik optinis, nes fotografuojant skaitmeniniu būdu priartintą vaizdą, nuotrauka gausis blogos kokybės. O dabar apie tai, ko daugelis nežino apie optinį priartinimą. Užrašas „8x optical zoom” (8x optinis priartinimas) reiškia ne 8 kartus priartinamą vaizdą. Tikrai. 8x reiškia, kad skirtumas tarp to fotoaparato atitolinimo ir priartinimo yra 8 kartai. Tarkim fotoaparato židinio nuotolis yra 25-200mm, tai prie optinio priartinimo bus parašyta 8 kartai (200/25=8), prie fotoaparato su 28 - 224 mm, taip pat bus 8 kartai (224/28=8). Tačiau abejais atvejais realus priartinimas yra skirtingas. Kadangi žmogaus akis vaizdą standartiškai mato 50mm, tai pirmu atveju fotoaparatas artins 200/50=4 kartus, o antru atveju 224/50=4,48 karto. Jei nori sužinoti tikslų aparato priartinamą vaizdą – antrą židinio nuotolio skaičių padalinki iš 50.

 • ISO (jautrumas). Paprastai sakant, kuo didesnis skaičius prie ISO, tuo daugiau šansų, kad prie blogo apšvietimo padaryta nuotrauka gausis aiškesnė. Skaitmeniniuose fotoaparatuose maksimalus ISO dydis dažniausiai yra 3200. Jei neturi noro gilintis į ISO galimybes, rinkis fotoaparatą, kurio ISO yra bent 1600 ir jis nustatomas automatiškai. Žinoma, nuotraukos nebus tokios kokybės, kaip su 3200 ISO, nustatytu rankiniu būdu. Tiesiog reikia perskaityti ne vieną lapą apie fotografiją, kad žinoti prie kokio apšvietimo kokį ISO parinkti. Be to, jei tave domina rankinis ISO nustatymas, tuomet tau greičiausiai jau reikia hibridinio fotoaparato, apie kuriuos kitame straipsnyje.

 • Rezoliucija (Mpix). Kuris fotoaparatas geresnis – su 6 Mpix ar 10 Mpix? Tiesą pasakius, jokio skirtumo. Daugiau nei 6 Mpix tikrai neprireiks, jei atspausdintos nuotraukos dydis nebus didesnis už  žurnalo „Laisvalaikis“ puslapį. Megapikselių kiekis svarbus tuomet, kai nuotrauką norima spausdinti ant labai didelio formato. Sunku patikėti? Yra aprašytas testas, kurio metu tas pats vaizdas nufotografuotas su 5 Mpix, 8 Mpix ir 13 Mpix fotoaparatais bei atspausdintas ant 16x24 colio (40x60 cm) fotopopieriaus. Rezultatas? Jokio skirtumo. Vos keli testo dalyviai atskyrė kuri nuotrauka kokiam fotoaparatui priklauso. Didžioji dauguma arba suklydo, arba nematė skirtumo. Tad jei nuotraukos skirtos šeimyniniam albumui, dideliu pikselių kiekiu žavėtis neverta.

 • Stabilizavimo sistema yra gėris. Jei fotografuojant netyčia sudrebėjo ranka, stabilizatorius sušvelnins nuotraukos „išplaukimą“.

 • Fotografavimas serijomis. Tai yra galimybė vienu paspaudimu padaryti kelis kadrus labai trumpu laiko periodu. Ši galimybė pravers, kai norėsi įamžinti judesį – keli kadrai per trumpą laiką padidina galimybę „pagauti“ tikrai gražų momentą.

 • Ekranas. Optimalus ekranas yra 2,7 colio. Labai didelis ekranas pagreitins baterijos išsikrovimą, tad rekomenduojame rinktis mažesnį ekraną su didesne raiška (tūkstančiais taškų). Taip ekrane galėsi priartinti atskiras nuotraukos dalis ir aiškiai matyti ar gavosi gerai.

 • Filmavimo galimybė. Žinoma, daugelis pasakys – fotoaparatas skirtas fotografavimui, o filmuoti reikia su vaizdo kamera. Taip, tai tiesa, bet jei šeimos šventės metu pasitaikys įdomus momentas, vis smagiau jį nufilmuoti fotoaparatu, nei bėgt ieškot kameros. Skaitmeniniame fotoaparate tai privalumas.

 • Išmatavimai ir dizainas. Įvertink, ar fotoaparatą patogu laikyti, ar mygtukai ne per maži, o gal per lengvas? Galų gale ar telpa į būtent tavo kišenę. Būtinai pavartyk fotoaparatą rankose prieš jį pirkdamas.

 • Taip pat skaitykite:


  Užduok klausimą: