Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Kaip išsirinkti objektyvą. Diafragma     Diafragma gali būti žymima „F“ didžiosios raidės, „f“ mažosios arba vieneto santykiu su kitu skaičiumi (pvz. F4; f/4 arba 1:4). Yra nustatyti standartiniai diafragmos dydžiai, kurie išreiškiami santykiu su F, f arba vienetu: 1,4; 2; 2,8; 4; 5,6; 8; 11; 16; 22; 32.

   Kad ir koks geras būtų fotoaparatas, bet fotografijai reikia pakankamai šviesos, kuri į fotoelementą patenka per diafragmą. Toks pats šviesos kiekis gali patekti dviem būdais – ilgai laikant atidarytą mažo skersmens diafragmą, arba trumpai atidarytą didelio skersmens diafragmą. Priklausomai nuo to, ką fotografuoji – laikas, kaip ilgai gali laikyti atidarytą diafragmą skirsis. Dėl to diafragmos skersmuo tampa svarbus.

   Grubiai tariant diafragmos skersmuo yra matuojamas objektyvo židinio nuotolio santykiu su objektyvo anga, per kurią įeina šviesa. Pavyzdžiui turime du objektyvus su vienodu židinio nuotoliu, tarkime 50mm. Vieno diafragma yra f/2 (50/2 = 25), o kito f/4 (50/4 = 12,5). Reiškiasi, kad f/2 diafragmos anga yra didesnė už f/4. Tad kuo mažesnis skaičius prie „f“ – tuo daugiau šviesos patenka į fotoaparatą ir tuo geriau. Kuo daugiau šviesos patenka, tuo labiau galima fotografuoti prie tamsesnio apšvietimo ir nuotraukos išliks aukštesnės kokybės.

   Jei objektyvas turi du židinio nuotolius, tai ir diafragma turės du dydžius. Pavyzdžiui „150-500mm F5,6-6,3“ reiškia, kad prie 150mm židinio nuotolio,diafragma yra F5,6, o prie 500mm yra F6,3. Bet kurią diafragmą dažniausiai galima sumažinti iki f/22.

   Didesnio šviesos srauto dėka reikės mažesnio išlaikymo (trumpiau laikyti atidarytą diafragmą), tad diafragma turi tiesioginį ryšį su fotografavimo greičiu. Kuo skaičius prie “f” raidės mažesnis, tuo greičiau galėsi padaryti nuotrauką, kas reiškia, kad bus lengviau fotografuoti judančius objektus – nuotraukoje bus nesusilieja ir ryškūs. Taigi, įvertinki fotografavimo sąlygas. Jei fotografuosi prie blogo apšvietimo, arba judančius objektus, tuomet tau prireiks didesnės diafragmos.

   Dar viena svarbi vieta apie diafragmą – kuo ji didesnė, tuo didesnis ryškumo gylis. Tai yra ryškumo skirtumas tarp fokusuojamo objekto ir fono. Su dideliu gyliu sufokusuotas vaizdas bus aiškus, o fonas išplaukęs.

   Štai kokius diafragmos dydžius pagal fotografuojamą objektą rekomenduoja www.digital-slr-guide.com


Apšvietimas

Maksimali diafragma

Tinka

Patalpoje

f/1,4 - f/2,8

Jei nori fotografuoti kambaryje ir nenaudoti blykstės.

Apsiniaukus

f/2,8 - f/3,5

Apsiniaukusi diena pablogina judančio objekto fotografavimą, tuomet labai naudingas trumpas išlaikymo laikas, ką suteikia platesnė diafragma.

Šešėlyje

f/3,5 - f/5,6

Šešėlis nėra taip blogai kaip apsiniaukusi diena, tad užtenka ir mažesnės diafragmos.

Saulėtą dieną

Bet kokia

Saulėtą dieną rekomenduojama naudoti mažesnę diafragmą.

Taip pat skaitykite:


Užduok klausimą: