Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Kaip išsirinkti objektyvą. Židinio nuotolis


   
   Prie objektyvo apibūdinimo dažniausiai prirašoma visa svarbiausia informacija. O ji susideda iš židinio nuotolio, diafragmos ir papildomų savybių. Jei prie objektyvo prirašyta „AF 150-500mm F5,6-6,3 APO DG OS HSM“, tuomet:


Židinio nuotolis

   Tai pagrindinė objektyvo charakteristika. Iš esmės ji nusako tai, kokiu atstumu galime fotografuoti objektą, neprarandant kokybės. Ta prasme kiek jį galima pritraukti ar atitolinti. Laikoma, kad standartinis žmogaus akimi matomas vaizdas yra tolygus 50 mm židinio nuotoliui. Objektyvas, turintis 25-100 mm židinio nuotolį galės dvigubai pritraukti ir dvigubai atitolinti fotografuojamą objektą neprarandant kokybės. Pagal židinio nuotolį objektyvus galime suskirstyti į kelias grupes:
  • Plačiakampis, arba plataus kampo objektyvas į nuotrauką talpina platų vaizdą. Jis labai praverčia tuomet, kai į fotografiją reikia sutalpinti kuo daugiau - „paimti platesnį kampą“. Tai aktualu fotografuojant interjerą, buitines scenas, architektūrą, gamtovaizdį. Toks objektyvas nelabai tinkamas portretams, nes platus kampas iškreipia vaizdą - „užlenkia“ jį kraštuose. Plačiakampio objektyvo židinio nuotolis būna apie 14–35 mm. Yra ypatingai platų kampą apimančių objektyvų, dar vadinamų „Fish Eye“. Jie sutalpina apie 180 laipsnių horizontaliai matomo vaizdo. Žinoma, toks vaizdas bus smarkokai „užlenktas“ į kampus.
  • Standartinis arba universalus. Būtent toks dažniausiai dedamas į komplektą, fotoaparatą perkant kartu su objektyvu. Tinkamas fotografuojant veidus ar kitus vaizdus, kurie turėtų atrodyti artimu žmogaus akiai kampu. Kadangi su tokiu objektyvu per daug nepritrauksi ir neatitolinsi, neatsiranda jokių iškraipymų ir vaizdas atrodo natūraliai. Židinio nuotolis apie 50–60 mm.
  • Teleobjektyvas. Jei nori fotografuoti kiek toliau esančius daiktus, tuomet prireiks teleobjektyvo. Tinkamas fotografuoti žmones ir užsiimti mėgėjiška sporto fotografija. Židinio nuotolis maždaug 70–300 mm. Yra ir Super-teleobjektyvų, tačiau jie skirti profesionalams. Super-tele dažniausiai skirti sportui ir laukinei gamtai su židinio nuotoliu nuo 300mm.

   Židinio nuotolis gali būti kintamas arba fiksuotas. Vieni objektyvai bus tinkami įvairių atstumų fotografijai, o kiti neturės priartinimo ar atitolinimo galimybės. Tai atispindės objektyvo apibūdinime. Prie fiksuoto rasi tik vieną skaičių milimetrais (pvz. 200mm), o prie kintamo – du skaičius (pvz. 150-500mm). Žinoma, kintami yra universalesni, tačiau fiksuoti pigesni, lengvesni ir jais padarytos nuotraukos dažnai aiškesnės.

   Žemiau pateiktoje lentelėje surašyti apytiksliai židinio nuotoliai ir jų pritaikymo galimybės. Apytiksliai dėl to, kad skirtinguose informacijos šaltiniuose židinio nuotolio rekomendacijos gan stipriai skiriasi.


Objektyvo tipas

Židinio nuotolis pagal 35mm (pilno kadro) jutiklio formatą

Panaudojimas

Plačiakampis

28mm ir mažiau

Peizažas, interjeras ir architektūra

Standartinis

35mm – 85mm

Universalus, portretai, atskiri objektai

Teleobjektyvas

100mm – 300mm

Žmonės ir sportas, street photography

Super-tele

300mm ir daugiau

Sportas, paparaciai ir laukinė gamta


   Žinoma, galima rasti universalių objektyvų, kurie apima tikrai platų židinio nuotolį (pvz.: 24mm-300mm). Tačiau jei tai tikrai geras objektyvas, tikrai bus brangus ir už tokią kainą galėsi įsigyti du atskirus. O jei bus pigus – pigiai ir gerai nebūna.


Taip pat skaitykite:Užduok klausimą: