Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
 • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Kaip išsirinkti nešiojamąjį kompiuteriai - kompiuterių rūšys

 


Šiuo metu galima išskirti 3 nešiojamųjų kompiuterių grupes – standartiniai nešiojamieji, „Ultrabook“ ir planšetinio bei nešiojamojo kompiuterio deriniai. 

 

 

Nešiojamasis kompiuteris

„Ultrabook“ kompiuteris

Nešiojamojo ir planšetinio derinys

Konstrukcija

Standartinė

Standartinė

Įvairi

Storis

~2,5 cm

~1,5 cm

~2 cm – ~1,5 cm

Svoris

~2,5 kg

~1,5 kg

~1,5 kg

Optinis įrenginys

Yra

Nėra

Nėra

Baterijos darbo laikas

~ 4 h

~ 7 h

~5 h – ~11 h


1. Standartiniai nešiojamieji kompiuteriai vis dar populiariausi – jie puikiai atlieka savo paskirtį ir artimiausiu metu niekur nedings. Tą įrodo ir nešiojamųjų kompiuterių su lietimui jautriu ekranu atsiradimas. Šie įrenginiai gaminami naudojant tas pačias platformas, jie turi tas pačias jungtis ir kitas sudedamąsias dalis. Tiesiog kompiuterio ekranas yra jautrus lietimui – tokiam žingsniui sąlygas suteikė 2012 metais pristatyta „Microsoft“ operacinė sistema „Windows 8“, kuri yra pritaikyta tiek stacionariems, tiek nešiojamiems, tiek planšetiniams kompiuteriams ir net išmaniesiems telefonams. Artimiausiu metu nešiojamųjų su lietimui jautriu ekranu greičiausiai daugės, tačiau kol kas jie nepakeis ir iš rinkos neišstums standartinių nešiojamųjų kompiuterių.

2. „Ultrabook“ yra „Intel“ priklausantis prekės ženklas. Ši sąvoka atsirado 2011 metais, kuomet rinkai buvo pristatyti itin ploni kompiuteriai su ilgai veikiančia baterija ir „Intel“ procesoriais. Iš esmės tai tie patys nešiojamieji kompiuteriai, tik pritaikyti keliavimui. Nuo standartinių nešiojamųjų labiausiai skiriasi storiu, svoriu, baterijos veikimo trukme ir ribota komplektacija:

 •  Ultrabook“ svoris ir storis, lyginant su vidutiniu nešiojamuoju kompiuteriu, skiriasi dvigubai. Yra tokių, kurie sveria vos 1 kg, o storis nesiekia net 1 cm. Ne veltui dauguma gamintojų pristatinėdami savo „Ultrabook“ modelius naudojasi frazėmis „ypač plonas“ ir „ypač lengvas“. Mažo svorio ir storio dėka „Ultrabook“ kompiuteris tampa ypač patogus daug keliaujantiems.

 • Praktiškiausia „Ultrabook“ savybė yra baterijos darbo laikas. Su šiuo kompiuteriu galima dirbti visą dieną net ir be energijos šaltinio. Vidutinis „Ultrabook“ kompiuterių baterijos darbo laikas svyruoja apie 7 valandas, bet vis daugiau modelių gali pasiūlyti ir 9 ar 11 valandų veikiančias baterijas. 

 • Dėl plono korpuso ir lengvos konstrukcijos „Ultrabook“ kompiuteriuose dažniausiai nėra optinio įrenginio, kuris reikalingas kompaktinėms plokštelėms nuskaityti. Juose taip pat nėra ir „Etherenet“ jungties, kuri skirta interneto kabeliui.

 

3. „Windows 8“ operacinė sistema kompiuterių gamintojus paskatino kurti įvairius planšetinio ir nešiojamojo kompiuterio derinius – hibridinius kompiuterius. Ši kategorija įdomiausia, nes ji vis dar plečiasi. Dažniausiai pasitaikantis hibridinis kompiuteris yra planšetė, prie kurios jungiasi klaviatūra ir toks derinys tampa nešiojamuoju kompiuteriu. Tokie įrenginiai jau tampa įprasti, bet kur kas įdomiau apžvelgti nestandartinius nešiojamojo ir planšetinio kompiuterio derinius, kuriais gamintojai stengiasi nustebinti rinką. Štai keli jų:

 • Kompiuteris su pasisukančiu ekranu – toks kompiuteris turi ekraną, kurį galima pasukti 90 laipsnių kampu ir lenkti ant klaviatūros ekranu į viršų. Taip nešiojamasis kompiuteris tampa planšetiniu. Geriausias šios konstrukcijos pavyzdys yra „Lenovo ThinkPad Twist“.

 •  Kompiuteris su perverčiamu ekranu, kurio ekranas atsilenkia iki pat kompiuterio dugno. Tokiu būdu klaviatūra išlieka atvira ir kompiuterį galima guldyti ant jos. Nors skamba gana keistai, tačiau tokia koncepcija susilaukia nemažai simpatijų. Šios kategorijos atstovas taip pat iš „Lenovo“ ir vadinais „IdeaPad Yoga 11“.

 •  Kompiuteris su persiverčiančiu rėmuose ekranu. Tai ekranas, kuris persiverčia savo rėmuose. Ekranas rėmuose įtvirtintas tik dvejose vietose – iš abiejų pusių ties viduriu, tad gali persiversti. Tuomet kompiuteris uždaromas ir viršuje lieka jau nebe nugarėlė, o ekranas. Tokią idėją pristatė DELL su „Dell XPS 12“ modeliu. 

 • Kompiuteris su slankiuoju ekranu. Šis modelis sukurtas kaip planšetinis kompiuteris, kuris gali pavirsti nešiojamuoju, o ne atvirkščiai. Įrenginys sukonstruotas su paviršiuje esančiu ekranu ir standartiškai naudojamas kaip planšetinis kompiuteris. Jei norite nešiojamajam būdingos konstrukcijos, tuomet ekraną turite paslinkti į priekį – slinkdamas jis atidengia kompiuterio korpuse integruotą klaviatūra ir pakilęs iki nešiojamajam būdingo kampo, užsifiksuoja. Tokią koncepciją pristatė jau keli gamintojai, galima rasti „MSI Slider S20“, „Toshiba Sattelite U920t“ ir „Sony VAIO Duo 11“ modelius.

 • Kompiuteris su 2 ekranais. Šioje vietoje pasistengė ASUS, kurie pirmieji išleido tokį modelį. Jo pavadinimas ASUS TAICHI21. Vienas ekranas yra standartinėje vietoje, o kitas įrengtas nugarėlėje, tad kompiuterį uždarius, jį galima naudoti kaip planšetinį.

 

Labai didelė tikimybė, kad artimiausiu metu rinkoje pasirodys ir kitokių planšetinio bei nešiojamojo kompiuterio derinių. Tad likime atviri naujovėms. 

 

Užduok klausimą:

Produktai: