Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Kaip išsirinkti namų kino sistemą

 


    Šiame straipsnyje apie pagrindinius dalykus renkantis namų kino sistemą. 

   Leistuvas yra namų kino sistemos smegenys. Visos sistemos kaina labai priklauso nuo leistuvo atkuriamų įrašų ir jame esančių jungčių – ar jis groja MP3 formatu įrašytus kūrinius, supranta “Blu-ray” formatą, turi HDMI jungtį ir pan. Prieš renkantis namų kino sistemą reikia įvertinti kokio formato įrašus norėsite klausyti ir matyti. Šiuo metu didžiausias leistuvo privalumas yra “Blu-ray” diskų skaitymas ir galimybė žiūrėti aukščiausios 1080p raškos „High-Definition“ bei 3D filmus.
 

   Stiprintuvas. Namų kino sistemos komplekte stiprintuvas dažniausiai yra integruotas. Stiprintuvo galingumą nusako Vatai (W) kiekvienam kolonėlės kanalui. Pvz.: 5.1 kolonėlių sistemos galingumo žymėjimas „5x155 + 225“ reikš, kad stiprintuvas yra 1000 W galingumo, kur 5 kolonėlėm tenka po 155 W, o žemų dažnių kolonėlei 225 W į kanalą. Taip pat verta žinoti, kad namų kino sistemai pilnai pakanka nuo 50 iki 100 vatų galingumo į kanalą. Apie 50W į kanalą turėtų pakakti 15 kvadratų kambariui, o didesniam reiktų rinktis po 80W ar 100W į kanalą.


   Kolonėlės
. Populiariausia kolonėlių sistema yra 5.1 (5 standartinės kolonėlės bei viena žemų dažnių) ir to pilnai pakanka, nes DVD filmai dažniausiai yra rašomi 5.1 formatu. Namų kino sistemoms būdingos dviejų rūšių kolonėlės: pastatomos ir pakabinamos.

  • Ant žemės pastatomos aukštos kolonėlės puikiai groja žemus dažnius, bet užima daug vietos.
  • Pakabinamos kolonėlės žemų dažnių taip gerai neperteikia, bet taupo vietą.

   Filmų žiūrėjimui pilnai užteks ir pakabinamų kolonėlių, tačiau jei pirmenybę teiki geros muzikos klausymui, tuomet rekomenduojama rinktis pastatomas ant žemės.


   Žemų dažnių kolonėlė
. Kuo didesnis garsiakalbio diametras, tuo gilesnis garsas. Rekomenduotina rinktis kolonėlę su ne mažesniu nei 10 colių garsiakalbio diametru. Žemų dažnių kolonėlės korpusas gali būti dviejų rūšių - akustinis arba refleksinis.

  • Akustinis korpusas yra sandarios dėžės tipo. Taip gaunas standus, tikslus bosas kuris reikalauja daugiau galios nei refleksinio tipo kolonėlė.
  • Refleksinis tipas yra su kolonėlės korpuse esančia anga, per kurią išeina dalis kolonėlės viduje susidariusios energijos. Šio tipo kolonėlės sukuria galingą, bet mažiau tikslų garsą.


   Kaip išdėlioti kolonėles
. Priekinė kolonėlė turėtų stovėti po televizoriumi arba kabėti virš jo, rekomenduotina ties televizoriaus viduriu. Dvi priekinės šoninės kolonėlės turėtų būti lygiai nutolusios nuo priekinės kolonėlės ir jei priekinė yra po televizoriumi, šoninės turėtų būti pakabintos aukščiau arba atvirkščiai. Galinės kolonėlės turėtų būti kiek už klausytojo nugaros ir atsuktos viena į kitą. Žemųjų dažnių kolonėlę galima statyti bet kur, nes jos skleidžiamas garsas eina į visas puses vienodai.

   Taip pat svarbu kaip apstatytas kambarys. Didelę įtaką kambario akustikai daro kilimai, masyvios užuolaidos, minkšti baldai, dideli paveikslai ir pan. Masyvūs daiktai gali atspindėti tam tikrą garso dažnį.

 

Taip pat skaitykite:


Užduok klausimą: