Krepšelis

Prekių krepšelis

Prekių kiekis: 0

Prekių suma:

€ 0,00 (0)

  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
  • Prekės nėra
Prekių krepšelis (0) Peržiūrėti

Kas yra SMART TV ir kaip išsirinkti

 

„Smart TV“ reiškia interneto integravimą į televizorių. Verta žinoti, kad „Smart TV“ funkciją turi ne vien televizoriai, ją galima rasti ir TV priedėliuose, Blu-ray leistuvuose, žaidimų konsolėse ar kituose įrenginiuose, kurie jungiami prie televizoriaus. Prisijungimas prie interneto vyksta per interneto kabelį arba belaidžiu „Wi-Fi“ ryšiu. 

„Smart TV“ turi šias galimybes:

1. Programėlės (apps). Programėlių dėka galima naudotis įvairiomis paslaugomis, kurios veikia interneto pagalba. Tai gali būti internetu transliuojama TV („IPTV“), internete esanti vaizdo medžiaga („Youtube“), bendravimas socialiniuose tinkluose („Facebook“), tiesioginis bendravimas („Skype“), žaidimai internete, radijas ir kitos paslaugos, kurioms reikia prieigos prie interneto. Paslaugų galimybės priklauso nuo programėlių (apps) kiekio ir tai susiję su gamintoju. Vieni gamintojai turi didelį apps pasirinkimą, tad ir „Smart TV“ galimybės plačios, o kiti gali pasiūlyti vos kelias. 

Nusipirkus naują televizorių, jame jau rasite įdiegtas kelias programėles, dažniausiai leidžiančias prisijungti prie „Youtube“, „Facebook“ ar „Skype“. Jei norėsite daugiau galimybių – teks aplankyti gamintojo programėlių parduotuvę.

2. Naršymas internete. Šią galimybę turi ne visi „Smart TV“ televizoriai – ji priklauso nuo konkretaus modelio. Tai standartinis naršymas internete, tik daug kartų prastesnis ir ne toks patogus. Naršant televizoriaus pagalba, internetinės svetainės dažnai neatsidaro, naršymo programėlė „užlūžta“ ar svetainėje matosi tiesiog ne visa informacija. Be to, naršyti su distanciniu televizoriaus valdymo pulteliu gan nepatogu – tam reikėtų specialios klaviatūros. Tad televizoriuje esanti naršymo internete funkcija gal ir nėra labai naudinga.

3. Jei jūsų „Smart TV“ modelis turi „Digital Living Network Alliance“ (DLNA) funkciją, tuomet tarp televizoriaus ir kompiuterio, planšetės, išmaniojo telefono ar kito DLNA palaikančio įrenginio galite kilnoti nuotraukas, muziką, vaizdo medžiagą bei kitą informaciją. Pavyzdžiui, nuotraukas iš išmaniojo telefono iškart galėsite perkelti į televizorių – nereikės USB rakto ar kitos laikmenos. Iš esmės ši funkcija naudinga tuomet, jei namuose turite belaidį internetą ir kitus įrenginius su DLNA funkcija. 

Daugelis gamintojų „Smart TV“ funkciją vadina savaip . Štai populiariausi šios funkcijos pavadinimai ir trumpa apžvalga priklausomai nuo gamintojo: 

Samsung Smart Hub“ – „Samsung“ televizoriuose. Optimalus jau įrašytų programėlių kiekis ir bene didžiausias programėlių pasirinkimas internetinėje „Samsung“ parduotuvėje, nors didelė jų dalis ir visiškai bevertės. Naudotis „Smart TV“ funkcija patogu, informacijos išdėstymas aiškus. Ne pas visus „Samsung Smart Hub“ modelius yra tos pačios interneto panaudojimo galimybės – tik brangiausi turi galimybę naršyti internete, o pigesni gali neturėti ir „Skype“ programėlės. Tačiau iš esmės „Samsung Smart Hub“ atitenka pirma vieta. 

• LG smart TV“ – LG televizoriuose. Šiai platformai galima priskirti tuos pačius pagrindinius privalumus kaip ir SAMSUNG: didelis programėlių pasirinkimas LG interneto parduotuvėje; patogus informacijos išdėstymas ekrane; gerai parinktos televizoriuje jau instaliuotos programėlės. Didelį minusą LG galima skirti už nestabilų sistemos veikimą. „LG smart TV“ kartais tiesiog „užlūžta“ ir panašu, kad tai daro dažiau nei konkurentai. Antroji vieta.

Philips Smart TV“ – „Philips“ televizoriuose. Patogus ir pakankamai greitai reaguojantis valdymas, tačiau gana mažas programėlių pasirinkimas. Patogus interneto naršyklės naudojimas, kuri turi gana ribotas funkcijas. Trečioji vieta.

Sony Entertainment Network“ – „Sony“ televizoriuose. Ketvirta vieta. Geros ir kokybiškos su vaizdo žiūrėjimu susijusios programėlės. Gana padrikas meniu – būtų daug patogiau, jei susijusios funkcijos būtų sukoncentruotos vienoje vietoje. Lėta interneto naršyklė ir pakankamai mažas įvairesnių programėlių pasirikimas. 

Panasonic VIERA Connect“ – „Panasonic“ televizoriuose. Kiek nepatogus programėlių pateikimas ekrane – norėtųsi jų matyti daugiau. Naršymas internete sklandžiai veikia ne visuomet, kai kurių svetainių gali tiesiog neatidaryti. Trūksta kokybiškų programėlių. Panasonic televizoriai su „VIERA Connect“ lieka paskutinėje vietoje.

Šių platformų vertinimai gana subjektyvūs ir atsižvelgiant į spartų technologijų vystymąsi, gali greitai kisti.

Kiekvienas gamintojas stengiasi ištobulinti savo „Smart TV“ sistemą, palengvinti jos valdymą ir suteikti daugiau galimybių. Jau yra televizorių, kuriuose „Smart TV“ funkciją galima valdyti rankų judesiais ar balsu, pridedamos ir klaviatūros, kurių dėka lengviau išnaudoti visas bendravimo galimybes socialiniuose tinkluose ir patogiai naršyti internete. 

Ateityje planuojamas dar didesnis funkcionalumas ir kai kurių gamintojų susijungimas. Jau dabar LG ir „Philips“ dirba prie bendros „Smart TV“ platformos. 

 Užduok klausimą:

Produktai: